şirket ilaçlama mersin

şirket ilaçlama mersin

laçlama yaptırmak haşere ve kemirgenlerin neden oldukları hastalıklar ve yaydıkları mikroplardan korunmanın en etkili ve en güvenli yoludur. Ev, iş yeri, fabrika, hastane gibi kapalı alanların yanı sıra bahçe, tarla, boş arazi gibi açık alanlara da uygulanabilen böcek ilaçlama işlemi, alanın büyüklüğüne ve haşerenin türüne göre fiyatlandırılmaktadır. İlaçlama fiyatları alanın büyüklüğüne bağlı olarak arttığı gibi, haşere yoğunluğu ile de bağlantılıdır. Zira haşere yoğunluğu arttıkça, kullanılan böcek ilacı miktarı da artacağı için ilaçlama fiyatları da değişiklik gösterecektir. Tüm kapalı ve açık alanlara haşereden kurtulmak ya da böcek ile mücadele için uygulanabilen haşere ve kemirgen ilaçlama için kullanılan yöntemler farklılık göstermektedir. Kapalı alanlarda uygulanan ilaçlama yöntemleri ile açık alanlarda uygulanan ilaçlama yöntemleri ve kullanılan haşere ilaçları miktarları değişiklik gösterdiğinden, böcek ilaçlama fiyatları da mekanın konumuna bağlı olarak değişmektedir. Ev ilaçlama fiyatlarıgenellikle uygulama yapılacak alan büyüdükçe, daha makul hale gelir. Bununla birlikte böcekten kurtulmak için uygulanan bina ilaçlama fiyatları, ev ilaçlamasından her zaman daha ucuza gelmektedir. On daireli bir binayı ilaçlatmak, dört-beş dairenin ayrı ayrı ilaçlanması ile ortalama olarak aynı ücrettedir.

İlaçlama fiyatı üzerinde en etkili olan faktörlerden başında böcek ilaçlama şirketleri gelir. Özellikle İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyükşehirlerde, az sayıda şubesi olan, böcekten kurtulmak adına yardım amaçlı açılan ilaçlama firmaları, ilçeler arasında farklı fiyat politikaları uygulamaktadır. Örneğin İstanbul Avrupa yakasındaki 100 metrekarelik bir ev için talep edilen fiyatla, İstanbul Anadolu yakasındaki aynı büyüklükteki bir ev ilaçlama fiyatı arasında büyük farklar olabilmektedir. Bu nedenle haşereden kurtulmak isteyen kişilerin haşere ilaçlama hizmeti aldıkları firmanın, çok sayıda şubesi olması ekonomik ilaçlama yaptırmak açısından önemlidir. Her ilçe ve semt için aynı ilaçlama fiyatı uygulayan şirketleri tercih etmek, ekonomik açıdan size yarar sağlayacaktır.

Sıvı ya da toz böcek ilaçları ile uygulanabilen ilaçlama işlemi, kullanılan ilacın kalitesine bağlı olarak da ücret farklılıkları gösterir. Ucuz ve kalitesiz ilaçlar kullanan firmalar tarafından böcek ile mücadele durumunda yapılan ilaçlamalar ekonomik olmakla birlikte haşerelere karşı bir etki göstermez. Bunun yanı sıra ekonomik ilaçlama yapan birçok firma, zirai ilaçlar kullandığı için sağlık açısından da ciddi sorunlara yol açmaktadır. Sağlık Bakanlığının onayını almamış ilaçlar kullanan firmalara itibar edilmemeli ve kesinlikle bu firmalardan böcekten kurtulmak adına da olsa haşere ve kemirgen ilaçlama hizmeti alınmamalıdır. Ucuz ve kalitesiz ilaçlarla yapılan uygulamalar bir sonuç vermeyeceği için ilaçlama işleminin birkaç kez tekrarlanmasına neden olmaktadır. Bu da ilaçlama ücretlerinin kat be kat pahalıya mal olması anlamına gelmektedir.

Açık alan ilaçlama fiyatları, kapalı alanlara oranla daha az maliyetlidir. Tarla ve bahçe ilaçlama fiyatları ortalama olarak aynı büyüklükteki kapalı bir alan ilaçlamasından çok daha ucuza mal olmaktadır. Bunun başlıca sebebi, kapalı ve açık alanlarda kullanılan ilaçlama yöntemlerinin farklı olmasıdır. Bahçeli ev veya iş yerlerinde, kapalı alana ek olarak açık alanın da ilaçlanması haşerelerden korunmak ve haşerelerin alana yeniden girmesini engellemek için yapılmaktadır. Ev ve bahçe ilaçlama işlemlerinin bir arada yapılması çok daha ucuza mal olmaktadır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Call Now ButtonHEMEN ARA