sinek ilaçlama mersin

sinek ilaçlama mersin

sinek ilaçlama mersin

sinek ilaçlama mersin

sinek ilaçlama mersin SİVRİSİNEK – SİVRİSİNEKLER – SİVRİ SİNEK – SİVRİ SİNEK İLE MÜCADELE – SİVRİ SİNEK RESİMLERİ – SİVRİ SİNEK ISIRMASI HAKKINDA SAYFAMIZDA BİLGİ BULABİLİRSİNİZ

sinek ilaçlama mersin havada uçan kanatlı ve eklem bacaklı hayvanlardır. Yapı olarak çok küçük yapıdadırlar. 6 adet uzun ayağa sahip Sivri sineğin baş kısmında 2 adet antenleri ve ağız kısmında kan emen uzun iğnesi bulunur. Diğer haşerelerde olduğu gibi sivrisineklerde de antenler besinin yerini bulmaya ve tehlikeleri sezinlemeye yarar.sinek ilaçlama mersin firmaları

Sivrisinekler sıcak havalarda daha çok aktif olurl ve dünyanın birçok ülkesinde yaşarlar. Türüne ve çeşidine bağlı olarak çok tehlikeli olurlar. Şu alanlarda daha çok bulunurlar. Sulak sinek ilaçlama firmaları mersin

alanlarda, nemli topraklarda, lağım su atıklarında, göletlerde, sulama havuzlarında, biriken durgun su kenarlarında yaşamayı tercih eder ve yaşamak için çok sıvı tüketirler. Bu bakımdan sulu alanları kullanırlar. Dolayısıyle sıcak ve kuru havalarda bulunmaz ve yaşam alanı olarak buraları tercih etmezler.sinek ilaçlama mersin

Sivri sinekler besin olarak genellikle meyve sularını ve sebze sularını tüketirler. Besinmek için mutlaka bu su içindeki glikoza ihtiyaç duyarlar. Beslenmek için insanı ısırmazlar, dişi sivrisinek insandan kanı, yumurta bırakmak için emer. Kanı emerken öncelikle konakçısının üzerinde dışa yakın damarı tespit eder ve oradan kan emer. Sivri sinekler beslenmek ve insanlara saldırmak için geceyi tercih ederler. Yani sivrisinekler geceleri aktiftirler. Gündüzleri mecbur kalmadıkça insanlara saldırmazlar. Günün birçoğunu dinlenerek geçirirler.

Sivrisinekler, gündüzleri ağaçlık ortamlarda çalı çırpı ortamında, ve nemli yerlerde saldırırlar. Konakçısına ulaştığında bu insanda olabilir hayvanda olabilir zararları dokunur.

Sivrisineklerde müthiş algılama özelliği bulunur. Elbise altındaki kan damarlarını bile sezinleyip oradan kan emerler. Yani insanın üstü giyinik olsa dahi insanı ısırırlar.

Üzerine konduğu konakçıdan çok hızlı şekilde ve çok basınçlı bir hızla kan emerler. O kadar çok kan emerler ki karnı şişene kadar emerler.

Sivri Sinek - Kan Emerken Resmi Sivri Sinek sivrisinek

Sivrisinekler bir önceki kanını emdiği konakçısında ki hastalığı daha sonraki konakçılarına bulaştırırlar. Diyelim ki sivrisinek,, fare üzerinden beslendikten sonra insanı ısırdığında faredeki hastalıklı mikropları insan kanına katmış olur.

Sivrisinek tarafından insana bulaşan hastalıklar şunlardır:

1 Sıtma hastalığı
2 Fil hastalığı
3 Sarı humma
4 Nil humması
5 Beyin iltihabı
6 Ateşli hastalıklar
7 Grip virüsü

Sivri sinekler kan emdikten sonra yumurta bırakmaya giderler. Sivri sinekler yumurtasını nemli ortamlara ve sulak alanlara bırakırlar çünkü çıkan yavrular susuz kalmasın veya susuzluktan ölmesinler diye km’lerce uzaktaki bir su nemini tespit edip yumurta bırakmaya giderler. Sivri sinekler üremek için hem erkek hem de dişi bireye ihtiyaçları var. sivrisinek çiftleşmesi genellikle havada olur. Erkeksivrisinek dişi sineği havada yakalar ve kavrar çiftleşmeyi gerçekleştirir. Dişi sivri sinek bundan sonra yumurta bırakmaya gider. Her dişi sivrisinek bir defada 500 e yakın yumurta bırakır. Bu dasivri sineklerin ne kadar çok ürediği ve ne kadar çabuk çoğaldığını gösteriyor.

Sivrisinekler ile mücadele çok önemlidir. Ferdi yapılan ilaçlamalar ve korsan firmalar tarafından yapılan ilaçlamalar kesinlikle sonuç vermez. Bu bakımdan sivrisinek ile mücadelede mutlaka yasal firma ile çalışın çünkü sivri sinek ilacı farklıdır ve kullanılan ilaçlama yöntemi de farklıdır. Sivrisinekler için kullanılan ilaçlar özel karışımdan oluşan sıvı ilaçlardır. Ve kullanılan ilaçlama yöntemi hem sisleme hem de boyama yöntemidir.

Sivri sinekler geceleri aktif oldukları için ilaçlama gece yapılsa daha etkili olunur. İlaçlama iki şekilde olmalı 1. si uçan sivrisineklere uygulanan yöntemdir. 2. uygulamada yumurta ve konaklama bölgesine yapılan ilaçlamadır.

1 – SİSLEME YÖNTEMİ İLE İLAÇLAMA
Bu yöntemde hazırlanan sıvı ilaçlar püskürtmeler ile uçuşan sivrisineklere uygulanır. Püskürtme kesinlikle sivrisineğin aktif olduğu geç saatlerde olmalı.

2 – BOYAMA YÖNTEMİ İLE İLAÇLAMA
Boyama yönteminde ise hazırlanan sıvı ilaçlar içine şeker ve glikoz maddeleri eklenir. Yapılan ilaçlamada ilaçlar bu sayede uygulanan alana yapışır ve kalıcı özeliğe sahip olur.

mersin mezitli böcek ilaçlama, mersinin en iyi böcek ilaçlama firması,ilaçlama fiyatları mersin, ilaçlama firmaları mersin, böcek ilaçlama firmaları mersin, mersin böcek ilaçlama şirketleri, mersin ev ilaçlama fiyatları, mersin ilaçlama fiyatları, böcek ilaçlama fiyatları, ilaçlama firmaları, mersin böcek ilaçlama firmaları, mersin pire ilaçlama servisi, böcek ilaçlama fiyatları, ev ilaçlama fiyatları, mersin bina ilçalama, böcek ve haşere ilaçlama mersin, mersinde ilaçlama firması, mersinde böcek ilaçlama yerleri, mersin böcek ilaçlama tel, mersin ilaçlama tel,ilaçlama mersin, ilaçlama mersin firmaları, ilaçlama fiyatları mersin, ilaçlama merkezleri mersin, mersin haşere ilaçlama, böcek ilaçlama mersin, şirketleri,ilaçlama mersin,mersin ilaçlama, ilaçlama mersin, ilaçlama firması mersin, mersin böcek ilaçlama, mersin haşere, mersin ilaçlama şirketleri, ilaçlama, mezitli ilaçlama, ilaçlama mezitli, akdeniz ilaçlama, içel ilaçlama,içel,mersin,mezitli,yenişehir,akdeniz,toroslar, piri reis mahallesi, mahmudiye mahallesi, viranşehir, çamlıbel, pozcu, yenişehir, huzurkent, barbaros mahallesi, cumhuriyet mahallesi, alsancak mahallesi, mersin fare ilaçlama, mersin karınca ilaçlama, mersin salyangoz ilaçlama, mersin tarantula ilaçlama, mersin örümcek ilaçlama, mersin güve ilaçlama, mersin karasinek ilaçlama, mersin sivrisinek ilaçlama, mersin yakarca ilaçlama,mersin güvercin biti ilaçlamamersin ilaçlama,mersin haşere ilaçlama,haşere ilaçlama mersin,mersin böcek ilaçlama,mersin mezitli böcek ilaçlama,mersin fare yakalama,mersin pire ilaçlama,mersin kalorifer böceği ilaçlama,mersin karafatma ilaçlama,mersin tahta kurdu ilaçlama,mersin ev ilaçlama,mersin işyeri ilaçlama,mersin,dükkan ilaçlama,mersin büro ilaçlama,

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

HEMEN ARA