pire ilaçlama mersin

pire ilaçlama mersin

mersin pire ilaçlama mersin ilinde sıkça  karşılaşılan bir haşere türüdür.

Pireler genellikle balkon ve benzeri yerlere yuva yapan kuşlar, apartman bodrumlarında veya benzeri yerlere yavrulayan sokak kedilerinden gelmektedir.

Genellikle genel kanı olarak halkımız kuş veya kedi yuvasını bozmaya kıyamamakta, yuvalarda bozulmadığı süre pire haşeresi sürekli çoğalmaktadır. Pireler insan vücudu veya kıyafetleri üzerinde gittiğimiz heryere bizimle birlikte giderek oralarda da çoğalmakta bir anda gittiğimiz heryerde büyük bir sorun olmaktadır.

Örneğin bir çekirdek aileyi örnek alalım baba ve anne gittikleri işyerlerine ve misafirliklere çocuksa kurs, dershane ve okuluna pire haşeresini istemeden de olsa taşımakta sorun sürekli artarak büyümektedir.

Çözüm aslında çok basittir pire haşeresi görüldüğü veya şüphelendiği takdir de ivedilikle MERSİN BÖCEK İLAÇLAMA aranmalı zaman kaybetmeden ilaçlama yaptırılmalıdır. Kesinlikle kendiniz pire haşeresiyle mücadele etmeye çalışmayınız hiçbir böcek ilacı pireye etkili değildir.

Etkin haşere gurubuna uygun ilaçlar kullanılmak zorunda bu da ancak ziraat mühendisleri gözetiminde yetkili ve resmi ilaçlama firmaları tarafından uygulanabilmektedir. Pire ilaçlama pirelerin yapısı gereği diğer haşere guruplarına göre mücadelesi zor bir türdür.

Pirelerin ortamda mevcut durumuna ve yumurtlama ( lavra ) durumuna göre ikinci bir ilaçlama gerekebilir. En önemli husus firmamızın kurallarına uymanızdır. İlaçlama sonrası size belirtilen süre içerisinde temizlik yapmamanız, ilaçlamadan sonra ilaçlanan ortamı uygun süre kadar havalandırmanız ve en önemlisi evinize işyerinize pireyi taşıyan canlıyı ( kedi-kuş vs.) ortamdan kalıcı bir şekilde uzaklaştırmanızdır.

Evinize işyerinize pireyi taşıyan canlı ortamda olduğu sürece pirelerden kurtulmanız mümkün değildir. Pire ilaçlamasında pireyi fark ettiğiniz an hemen aklınıza ilaçlama yaptırarak pirelerden kalıcı olarak kurtulmak gelmelidir.

Pireler sizi ve özellikle çocuklarınızı ıssırır ve çeşitli hastalıklar bulaştırılar pire ıssırıkları sinek ıssırığına benzemekle beraber daha yoğun daha büyük ve kızarıklık daha fazladır. Pire ıssırıkları sizi ve sevdiklerinizi hastahanelik edebilir. Pire ilaçlaması öncesi ve sonrası yapılması gerekenler uzman ekibimizce size bilgi verilecektir.Sağlıklı günler dileriz.

 

pire ilaçlama mersin

pire ilaçlama mersin

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

HEMEN ARA