mutfak böceği

mutfak böceği

mutfak böceği

mutfak böceği

  • Salyangoz, sularda ve nemli ortamlarda yaşamayı seven bir canlıdır. Değişik türleri ve ebatları bulunmaktadır. Bu hayvanlar genellikle sulama yapılan arazilerde, ekili tarlalarda, bahçelerde yaşamayı sevmektedir. Doğrudan doğruya insan doğasına ve hayvanlara zararları bulunmamaktadır. Ancak, gezdikleri yerlerde sıvılarını bulaştırdıklarından, özellikle, bağırsak parazitleri gibi bazı olumsuz parazitleri bulaştırma durumları olabilmektedir. Bu hayvanlar bitkileri yiyerek yaşadıklarından, ekili arazilerde önemli zararlara neden mutfak böceğiolabilirler. Bu anlamda, bitkilerin kurumasına da neden olurlar.Bu hayvanlar özellikle çiftçilerin korkulu rüyasıdır. Ekinleri ve fidanları yemeleri sonucunda, çiftçilerin önemli gelir kaybı yaşamasına neden olabilirler. Salyangoz bulunan yerlerde vakit geçirmeden profesyonel ilaçlama yapılması gerekmektedir. Bunun için firmamız gibi uzman ilaçlama şirketlerinden yardım almanız lazımdır. Firmamız salyangoz ile ilgili mutfak böceğiproblemleriniz kısa sürede uygun fiyata çözmektedir.

    Firmamız yürüyen ve uçan haşerelere ilaçlama ve mücadele konusunda on yılı aşkın süredir, faaliyet göstermektedir. 1990 yılından beri faaliyette olan firmamız;Uzman Ziraat Mühendisleri denetiminde Bakanlık izni ile profesyonel olarak çalışmaktadır. Amacımız Her türlü ortamlarda karşılasacaginiz haşere, fare sorunlarınızda deneyimli ve uzman ilaçlama servisimizle, garantimiz altinda sizleri temiz bir çevreye ve saglikli bir yaşama kavuşturmaktir.


  • Güveler, parlak altın renginde olan, kanat açıklığı ile yaklaşık olarak 13 mm uzunluğunda olan bir böcek türüdür. Dişi güve yumurtalarını gıda ortamına yapıştırarak tutturur. Larvalar güvelerin yavrularıdır. Bunlar, kendilerine kokon örer ve dişi güvenin bıraktığı alanlarda beslenme yaparlar. Beslenme alanları, giysilerin, yaka altı kısımları, dikiş araları, koltuk gibi kısımları gibi alanlardır. Bu bölgelerde ağa rastlanırsa, güve yumurtlaması söz konusu demektir.Güve larvaları, yün, ipek, kürk, deri malzemeden hazırlanan giysileri ve mobilya döşemelerini yemek suretiyle beslenmektedir. Bu durum, kıyafet ve diğer kumaşlarda önemli zararların meydana gelmesine neden olmaktadır. Bunun dışında, güvelerin insanları ısırma, sokma gibi özellikleri bulunmamaktadır. Ancak, kumaşlar ve mobilyalar üzerinde yarattıkları zararlar, inanılmaz maddi kayıplara neden olmaktadır.Güve ilaçlaması için naftalin uygulaması yapılmakla birlikte, bu tip kişisel ilaçlama çalışmaları kesinlikle kalıcı etkiler sağlamamaktadır. Profesyonel firmalardan ilaçlama hizmeti almak en doğrusu olacaktır. Bu nedenle, firmamız başta olmak üzere işinde özenli çalışan, uzman ve deneyimli ekibiyle dikkat çeken firmalarla anlaşmanız gerekmektedir.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Call Now ButtonHEMEN ARA