mersin yılan ilaçlama

mersin yılan ilaçlama

Akrep ilaçlama
Akrep, eklem bacaklı zehirli bir hayvandır. Dünyanın her ülkesinde, her kıtasında, her şehrinde bulunur. Nemli ve sıcak bölgelerde yaşamayı severler. Vücutları sert bir tabakayla örtülüdür ve kuyruğunda zehirli iğnesi bulunur. Akrepler genellikle taşların altında, duvar yarıklarında, kurumuş ağaç kabuklarında ve kendi kazdıkları yuvalarında bulunabilirler.

Akrepler, evde ilk önce bodruma ve çatı aralarına yerleşirler. Buradan evlerin iç kısımlarına doğru, hatta yatak odalarına kadar girerler.
Akrepler, giriş katlarında, bahçeye ve toprağa yakın dairelerde, ahşap binalarda, ıslak, nemli ve sıcak olan yerleşkelerde daha yoğun görülür.
AKREP İLE MÜCADELE NASIL OLMALIDIR ?

Domuz gribi, A (H1N1) tipi virüsten kaynaklanan, insanlarda hastalığa yol açan viral bir hastalıktır. Hastalık ilk kez Meksika ve ABD’de görülmüş ve daha sonra birçok ülkeye yayılmıştır. Hijyen ve dezenfeksiyon dünyada en son Domuz Gribi diye adlandırılan H15N1 virüsü ile yeniden önem kazanmaya başlamıştır. Hastanelerden, havayollarına, büyük alışveriş merkezlerinden, kamu hizmet binalarına, okullara, otellere ve misafirhanelere kadar çok büyük bir alanda dezenfektan kullanmak gerekli hale gelmiştir.

Yayılımını önlemek için geçerli dezenfeksiyon yöntemlerini bizden öğrenmek ve sizden gelecek talep doğrultusunda konu ile ilgili her türlü desteği verebilmemiz için bize ulaşabileceğiniz irtibat bilgileri aşağıdaki gibidir.

Akrep çok zor ölen, dayanıklı ve dirençli hayvandır. Bunun için ilaçlama esnasında yoğun kokulu ilaçlar kullanılmalıdır. İlaçlama esnasında profesyonel, “RUHSATLI ve YASAL” bir ilaçlama firması ile çalışılmalıdır ve HİÇBİR İLAÇLAMA FERDİ YAPILMAMALIDIR.
BİZE ULAŞIN AKREP SORUNUNUZA “GARANTİLİ ÇÖZÜM” ÜRETELİM.
Alman Hamamböceği
0.5-1 cm boyunda, kahverengi, en hızlı üreyen hamam böceğidir. Bıraktığı bir pakette 40-48 civarında yumurta vardır. Bir dişi yılda 30.000i bulan sayıya ulaşabilir, ömrü bir yıldır. Kuru ve sıcak yerleri sevdiği için halk arasında KALORİFER BÖCEĞİ de denir. Çok pistirler ve her şeyi yerler. Her pisliği, mikrobu taşır ve bulaştırırlar. Gıda, su ve sıcağa ihtiyacından dolayı insan olan her yerde aktiftir. Evlerde ilk yerleşeceği yer mutfak ve banyolardır. Hemen hemen bütün zamanını yuvalarında, delik ve çatlaklarda saklanarak geçirirler, karanlığı sever ve geceleri aktiftirler, çok dayanıklıdırlar, ilaçlara çok çabuk direnç kazanırlar.

Amerikan Hamamböceği
Erginleri ortalama 2-3 cm boyunda Kanatlı kırmızımsı kahve renginde en büyük hamam böceği türüdür. Bütün insanların yediği ve yemediği her şeyi yerler, kağıda kadar. İçinde 14–16 yumurta bulunan paket yaparak her mevsim ürerler. Genelde toplu koloniler halinde yaşarlar, 15 ay kadar ömrü vardır. Nemli, sıcak ve pis yerleri severler kanalizasyon, kazan dairesi, depo, bodrum, ambalaj içleri …gibi yerleri istila ederler. Genelde endüstriyel işletmelerde çok görülürler.

Oryantal Hamamböceği
1–1,5 cm uzunluğunda parlak siyah renklidir. Erkeklerde iki kahve renkli kanat vardır. Dişiler oval erkekler ise daha ince yapıdadır, halk arasında KARAFATMA olarak da anılırlar. Genelde lağım sistemi, bodrum, depo, bina boşlukları ve daha az olarak da ev içlerinde yuvalanırlar. Havalar ısınınca komşu binalara kadar her yeri istila ederler, kış aylarında ana yuvalarına çekilirler. Ömrü 6 aydır, her türlü gıda ve organik maddeyi yerler.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

HEMEN ARA