mersin yemekhane ilaçlama

mersin yemekhane ilaçlama

mersin ilaçlama,ilaçlama mersin,mersin haşere ilaçlama,haşere ilaçlama mersin,haşere ilaçlama firmaları mersin,mersin haşere ilaçlama firmaları,mersin ilaçlama şirketleri,mezitli böcek laçlama,mersin mezitli böcek ilaçlama,mersin pire ilaçlama,mersin ev ilaçlama

Biyolojisi

0.5-1 cm boyunda, kahveregi, en hızlı üreyen hamam böceğidir. Bıraktığı bir pakette 40-48 civarında yumurta vardır. Bir dişi yılda 30.000’i bulan sayıya ulaşabilir, ömrü bir yıldır. Kuru ve sıcak yerleri sevdiği için halk arasında kalorifer böceği de denir. Çok pistirler ve her şeyi yerler. Her pisliği, mikrobu taşır ve bulaştırırlar. Gıda, su ve sıcağa ihtiyacından dolayı insan olan her yerde aktiftir. Evlerde ilk yerleşeceği yer mutfak ve banyolardır. Hemen hemen bütün zamanını yuvalarında, delik ve çatlaklarda saklanarak geçirirler, karanlığı sever ve geceleri aktiftirler, çok dayanıklıdırlar, ilaçlara çok çabuk direnç kazanırlar. Binanızda bir gecede çıkabilirler. Marketten ufak bir poşet içinde veya bir yumurta paketinde evinize gelebilirler.

“Dizanteri, gıda zehirlenmeleri, verem, gastroenteritis, antrax, pnomoni, hepatit, mantar hastalıkları, astım, allerjik reaksiyon gibi çeşitli hastalık mikroplarını taşır ve bulaştırırlar.”

 

Kontrol Önlemleri

Bu böceklerin kontrolü zordur, tecrübe, teknik bilgi ve uygun ilacı ve periyodik uygulama tekniği gerekir. Kalıcı böcek ilacını her türlü çatlak ve yarıklara, kapı pervazı, süpürgelik, dolap arkası gibi yerlere uygun dozda atmak gerekir. Gerekirse özel yemleme sistemi uygulanır.

 

Önerimiz

Apartman temizse sakinlerin dikkatli olması, ilk böcek geldiğinde dairenin böcek yayılmadan ilaçlatılması gerekir. İhmal edilirse diğer dairelere de yayılarak rahatsızlık verir ve masraflara neden olur. Örneğin 30 daireli bir apartmanda 6-7 dairede üreme başlamışsa, bütün apartman dairelerinin komple ilaçlatması en doğru harekettir. İlaçlama işlemi yapılmazsa böcekler daireler arasında dolaşır ve sorun zaman içinde kronikleşir.

Önce İnsan Sağlığı!

Türkiye’de halk sağlığı alanında çalışan yasal veya kaçak firma mevcuttur. Kaçak olarak çalışan firmaların tüm amacı para kazanmaktır. Dolayısıyla yasak olan tarım ilaçlarını kullanır, yanlış ilaçlama yapar ve sizin sağlığınızı tehlikeye atacak durumlar oluşabilir. Yasal çalışan firmaların ekiplerini incelediğimizde ise deneyimsiz, bilinçsiz, eğitimsiz, eğitimli olsa bile üniversitelerin ziraat fakültelerinin toprak, ekonomi, tarım makineleri gibi böcek ilaçlama konusunda yetersiz bilgi alınan bölümlerinden mezun kişilerden oluşmaktadır. Firmalar maliyet azaltmak adına kalitesiz ürünler ve donanımsız ucuz iş gücü kullanmaktadırlar. Bu da hem böcek ilaçlama işinin verimsiz olmasına hem de insan sağlığını tehdit eden durumlar oluşmasına neden olabilir. Bütün bu sebeplerden dolayı firmanızı seçerken, sizin sağlığınızı önemseyen, profesyonel firmaları seçiniz.

Neden mersin İlaçlama?

  • Kullandığımız ilaçlar Dünya Sağlık Örgütü (World Health Organization) ve Sağlık Müdürlüklerince onaylıdır.
  • mersin İlaçlama öncelikle sizin sağlığınıza değer verir.
  • Kullandığımız ilaçlar tamamen kokusuzdur.
  • İlaçlama yapıldıktan en fazla 15 dakika sonra evinize girip sosyal hayatınıza devam edebilirsiniz.
  • İlaçlama yapıldıktan sonra 1 yıl boyunca eviniz garanti altındadır.
  • Ekibimiz böcek ilaçlama konusunda üniversitelerin Bitki Koruma ve Entomoloji (Böcek Bilimi) bölümlerinden mezun ve güncel kurslarla ve aldıkları sertifikalarla kendilerini geliştirmeye odaklanmış, donanımlı elemanlardan oluşur.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Call Now ButtonHEMEN ARA