Mersin Tarantula İlaçlama

Mersin Tarantula İlaçlama

Mersin Tarantula İlaçlama

Mersin Tarantula İlaçlama

Mersin Tarantula İlaçlama en büyük örümcek türüdür. 6.0-6.5 cm boyunda,ayaklarıyla birlikte çapı 10cm kahverengi ve çok tüylü bir renge sahiptirler.Tarantulalar pasif avcılardır. Yuvalarının yakınından geçen diğer böcek ve örümcekleri avlayarak beslenirler. Yalnız geceleri yuvaları dışında görülürler. Ancak yaz sonu ve sonbaharda, erkek tarantulalar çiftleşecek dişi bulabilmek için yuvalarından çok uzaklara gidebilir ve rastlantı sonucu garaj, bodrum gibi kapalı mekanlara girebilirler.Toprak içerisinde veya yerde duran malzemelerin altında yuvalanırlar.

SAĞLIĞIMIZA ZARARLARI

Büyük boylarına rağmen tarantulalar tehlikeli değillerdir ve yavaş hareket ederler.

MÜCADELE YÖNTEMLERİ

Karşılaşıldığında, vücutlarına bir fırça veya sopa yardımıyla yönlendirilip bir kutu içerisine alınabilir ve evden uzak bir noktaya bırakılabilirler. Bu tür böceklerle mücadelede profesyonel firmaya müracaat etmek ,hem zaman kaybını, hem de daha ekonomik olarak sorundan kurtulmanızı sağlar.

SİYAH HALI BÖCEĞİ
(Attagenus piceus)

 

Vücut üzerinde 3-5 mm ve 7-8 mm larva olgun yetişkinler sert ve koyu kahverengi saç ile kaplıdır. Günde 6-11 başına yumurta açılır. Yetişkin 35-40 günlük bir süre yaşar.larv gıda 260 640 güne kadar durumuna göre değişir. Larva yün, ipek ve onları Uy t elbise, kürk, deri, saç, d la böcekler, kitap yaptı ve depolarda ortak malların süt tozu ve gıda tipleri ile beslenirler.b.

 

Tesbih BÖCEKLERİ
(Isopoda)

 

Ağaç kabuğu altında rutubetli yerlerde canlı bodrum, o küresel şekline getirebilir. Uzunluğu yaklaşık 2 cm’dir. Yerler, kiler ve bodrum severler her türlü uzun yaşamları ile Nemli ve sebzeler. Saksı bitkileri zarar veren

 

karasinek

 

Bilinirler.dipter bu zararlıların karasinek (Musca domestica) (iki kuş) UndAndIrlAr aile Muscidae. Yerleşim alanları ve hemen hemen her yerde bulunur. Çöp ve organik atıkların çürüyen yem. Isırıkları yalayıcı-emici özellikleri o kadar da insan ve memeli ısırıkları gelişti teşkil etmez, ancak binlerce ya da taşıma birçok hastalığın zararlı maddelerin ve mikroorganizmaların insanların yiyecek ve içecek enfekte hatta milyonlarca aracılığıyla bacaklar ve vücut önemli bir rol oynamaktadır – Ağız yapıları ısırıkları .

 

midges

 

Diptera (iki kanatlı) takım ailesindendirler.t sıcak ülkelere “bir phlebotamida” ve Akdeniz iklimi bol sadece kadın seks kan çok uzak olan, çünkü kendi sitelerinde kendi ırkının bu sinekler yetişkin sivrisinek andırırlar.i uçucu absorbe olduğunu. Çoğunlukla gündüz ve kadın genellikle yumurta bırakır ve evrimi birkaç kez de vardır yenilendi ölürler.ancak kez onlar şiddetli ağrı, kızarıklık ve kaşıntı olurlar.tatarcık neden tenha yerlere saklandılar geceleri çıkıyor. Sulu veya organik atıklar, yumurta ve larvalar bataklıklarda gelişirler.? Ark kaynatın, Kala – Azar ve gibi tatarcık humması hastalıkların insanlara taşınmasında aktif rol oynarlar.

 

SİVRİSİNEKLER

 

Sivrisinekler “Virüs ensefalit” ve vücut aşağı hortum veya kirli bizim eğiktir.kanat tek renktir.te tüm kalan tatlı su yumurtalarını ise yüzeye taşıyıcılarıdır.istirahat paralel sıcak bölgede görülen “filaryaz” hastalığı.Yumurta kümeleri içinde yüzer. 45 derecelik bir açı ile su yüzeyinde larva ben 10-14 gün ters çevrimleri asılırlar.yaşa var.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

HEMEN ARA