mersin sinek ilaçları

mersin sinek ilaçları

 

mersin sinek ilaçları

mersin sinek ilaçları

mersin sinek ilaçları

mersin sinek ilaçları restaurant, fırın ve pastaneler haşere böcek ve kemirgenlerin istilasına en çok uğrayan kapalı mekânlardan birisidir. Özellikle fırınlar 30 Mart 2005’te TC. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının  Resmi Gazete’de belirttiği kanuna göre “Gıda ile teması bulunan madde ve malzemelerin kontrolü ve denetimi piyasa gözetimi, gereğince işletmelerin ruhsatlı ilaçlama kontrol ve ilaçlama yaptırmaları gerekmektedir.” Maddesini koymuştur. Bu da demek oluyor ki devlet resturant ve fırınların ilaçlamasını ve ilaçlama takibinin yapılmasını zorunlu tutuyor.

Kalorifer böceği açık kahverengi renkte olup, ön göğüs bölgesinde iki koyu bant vardır. Yaklaşık olarak 10-12 mm boyundadırlar ve yumurtlama yöntemiyle çoğalırlar. Kalorifer böceği içinde yumurta bulunan kapsüller üretir. Ürettiği her bir kapsül içinde 35-40 adet yumurta bulunur.Yumurtalarını sırtlarında taşıyarak gittikleri her yere götürür. Kalorifer böceğinin yumurtaları 18 gün sonra açılır ve yavrular yumurtalardan çıkar.

Yıl içerisinde 8-10 defa yumurtlayan dişi kalorifer böcekleri öldükleri anda bile yumurta bırakırlar. Bulundukları alanlardaki her şeyi yiyebilirler. Her türlü pisliği ve mikrobu bünyesinde taşıyan kalorifer böcekleri, bu mikropları insanlara bulaştırırlar. Evlerde ilk yerleşecekleri mekanlar mutfak ve banyolar olan kalorifer böcekleri, karanlığı severler ve bu nedenle sürekli geceleri ortaya çıkarlar. Kalorifer böcekleri nemli, sıcak ve pis yerlerden hoşlanırlar. Kazan dairesi, depo ve bodrum gibi alanlar yoğun olarak görüldükleri yerlerdir. Kalorifer böceği gıda zehirlenmeleri, verem, hepatit, mantar hastalıkları gibi çeşitli hastalıkların mikroplarını taşır ve bulaştırır.

Gıda ile ilgilenen ve gıda üzerinden geçimin sağlandığı yerlerde sağlık bilgisi kurallarına daha fazla dikkat edilmesinden daha tabi hiçbir şey olamaz çünkü gıda dediğimiz olgu, insan sağlığını ilgilendiren ve insan yaşamının devamını sağlayan en önemli maddelerden birisidir. Bu bakımdan da bu işletmelerin düzenli olarak ilaçlanması ve haşerelere karşı denetim altında tutulması ve gerekli dezenfekte çalışmalarının belirli aralıklar ile yapılması gerekmektedir.Restaurant, fırın ve pastaneler haşere böcek ve kemirgenlerin istilasına en çok uğrayan kapalı mekânlardan birisidir. Özellikle fırınlar 30 Mart 2005’te TC. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının  Resmi Gazete’de belirttiği kanuna göre “Gıda ile teması bulunan madde ve malzemelerin kontrolü ve denetimi piyasa gözetimi, gereğince işletmelerin ruhsatlı ilaçlama kontrol ve ilaçlama yaptırmaları gerekmektedir.” Maddesini koymuştur. Bu da demek oluyor ki devlet resturant ve fırınların ilaçlamasını ve ilaçlama takibinin yapılmasını zorunlu tutuyor.

Gıda ile ilgilenen ve gıda üzerinden geçimin sağlandığı yerlerde sağlık bilgisi kurallarına daha fazla dikkat edilmesinden daha tabi hiçbir şey olamaz çünkü gıda dediğimiz olgu, insan sağlığını ilgilendiren ve insan yaşamının devamını sağlayan en önemli maddelerden birisidir. Bu bakımdan da bu işletmelerin düzenli olarak ilaçlanması ve haşerelere karşı denetim altında tutulması ve gerekli dezenfekte çalışmalarının belirli aralıklar ile yapılması gerekmektedir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

HEMEN ARA