mersin kolej ilaçlama

mersin kolej ilaçlama

mersin kolej ilaçlama

mersin kolej ilaçlama

mersin kolej ilaçlama

Pireler insan sağlığı açısından değişik türlerde vücudumuza direk etki eden bir hayli zararlı yapıda kan emici hayvanlardır.PİRE vücudumuzla alakalı birçok hastalıkta öncelikli bir yere sahiptir.PİRE ler daimi olarak konakçı (barındığı mekan) taşıdığı için yaydığı hastalık çok çabuk genişleyebilir.PİRE ler yumurtlayabilmeleri açısından kan emici özelliğine istinaden insan vücuduna yapışarak yaşadığımız mekanlara kolayca yerleşebilir.

TAHTAKURUSU öncelikle kan emerek beslendiği için ısırılan bölgede fizyolojik rahatsızlık yanında başka bir konakçı üzerinden depoladığı kanı vücudumuza zerkedebilir. Bu sayede taşıdığı kandaki mikrop vücudumuza girmiş olur ki bu bizler için tehlikeli bir durum arz eder.

TAHTAKURUSU ısırığı vücudu duyarlı şahıslarda kanamalı kabartılar, ürtiker ve ödem örnekleri göstermiştir TAHTAKURUSU kan emici özelliğine hitaben vücutlarımızda çıban şeklinde izler çıkartır. Bunların yanında alerjik reaksiyonlarda mevcuttur.İhtimal dahilinde olan bir başka özelliği özellikle hanımlarımızın duyarlı olduğu bir konudur ki buda görünümdür.

TAHTAKURUSU emdiği kanın atığını evlerimizin her bölümüne leke şeklinde izler bırakarak atarlar. TAHTAKURULARI amatörce imhaları halinde ve dışkı bıraktıklarında pis kokular yayarak yaşam alanlarımızı uygunsuz hale getirirler. FİRMAMIZ yaşam alanlarınızın ferahlığı için bu göreve taliptir.

PİRElerin ısırmasıyla birlikte vücutta buna bağlı kaşıntı,yanma,kızarıklık görülür.PİRE ler konakçı özelliği dolayısıyla vücudumuza virüs bulaştırabilir.Can alıcı özellikleri de budur.PİRE lerden vücudumuza bulaşan çeşitli hastalıklar aşşağıdadır. Humma Mikrobu: Tifüs Mikrobu: Veba Mikrobu: Alerjik ve Cilt hastalıkları: Bunların yanında bağısak kurdu,bağırsak şeridi,ricetsiya ve tenya mikrobu gibi vücudumuzda etkili rahatsızlıklar görülmüştür.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

HEMEN ARA