mersin karınca ilaçlama

mersin karınca ilaçlama

mersin karınca ilaçlama

mersin karınca ilaçlama

mersin karınca ilaçlama her yerde yaşayabilir. Yaşamak böceği kalorifer ve en uygun yerde sıcak ortamlarda ürerler. Sıcak ortamlarda hızla ürerler hamam böcekleri. Bizim evde böcek ısıtma her yerde görülebilir. İlk etapta evin mutfak ve banyo yerleşmek için. Çok kirli ve her şeyi. Bu pisliği, mikrobu taşır ve bulaştırırlar her biri. Gıda, su ve ısı varlık olarak her insan için ihtiyacı nedeniyle. Hemen hemen bütün zamanını yuvalarında, delik ve çatlaklarda saklanarak geçirirler, karanlığı ve geceleriaktif çok dayanıklı, yapılan bilinçsiz amatör mücadelede ilaçlara direnç çok hızlı bir şekilde kazanirlar.genellikle hamamböcekleri geceleri aktif olan hassas ışık. 10 kere gecenin bir yapı içinde hareket edebilecekler. Hamam böcekleri bir gecede yaklaşık 4,5 km yol kat edebilirler. İnsanlar yemek ve yerde her şey yemek değil, diğer canlıları ve tüm kağıt mersin karınca ilaçlama

. Genelde toplu koloniler halinde yaşarlar, 15 ay kadar ömrü vardır. İşgal kanalizasyon, kazan dairesi, depo, bodrum, ambalaj, yeraltı galerileri, yerler gibi sıcak, nemli ve kirli yerlerde. Genellikle, pek çok endüstriyel işletmelerde görülür. Günümüz dünyasında her yerde. Tropik bölgelerde yaşayan türlerinin çoğu, ancak, Kuzey ve Güney kutuplarda yaşayabilir. dayanabilir -32 derece. mersin karınca ilaçlama

KALORİFER BÖCEĞİ ÜREME
yumurta-çarpma yöntemi. Beetle ısıtma, 35-40 paketinde bir cins her mevsim vasıtasıyla yumurta. Böcekler ısıtma sırtlarında yumurtalarını ve yeri doldurulabilir üzerinde hareket edebilir. Kalorifer böceği, bir defada 200 yumurta ve 35-40 paketinden yumurta adet larva (kalorifer böceği yavrusu)üretebilir. Kalorifer böceği, yavru olarak 18 yumurta bir gün. Kalorifer böcekleri çok hızlı ürerler. Çevre, belli bir düzen içinde yaşıyorlar, yıl yumurtlama 8-10 saat hamam böcekleri koloniler. Out-of-ergin hamam böcekleri bile yumurta bırakırlar. Önemli böcek spreyi ısıtma buraya ölmek için böcek ilacı ile yumurta cikmaktadir.bocek. Bu nedenle, mevcut ilaçlama hamamböceği öldü, yavrular 20 gün ilaçlama sonrası oluşabilecek olan yumurta, tekrarlanmalıdır. Bazı türlerde, dişiler yaşamları boyunca eşini sadece bir kez, ve yetiyor. Out-of-hamamböceği erkek davet salgılayan feromon koku bir tür denir.

VÜCUT YAPILARI HAMAMBÖCEĞİ
Anten hamam böcekleri nemi çok az miktarlarda ve gıda algılayabilir. Karnı uzanan arkasından ışık sensörleri hassas hava akışı; diğer bir deyişle, potansiyel bir tehlikeden yüzde 54 binde bir saniye gibi bir zaman ne zaman onlar-ebilmek başlamak için kaçış. Böceğin kan ısıtma beyaz. Kuşların bazı türleri uçuyor, daha ziyade yürümeyi tercih ederler. Dünyanın en büyük kalorifer böceği Güney Amerika ve uzunluğu yaklaşık 15 cm yaşıyor ve iki kanat arasında 30 cm uzunluktadır. İskelet vücudun. Birkaç yıl kabuk değiştirirler bu yüzden de kısa süre. Shell yeni sisteme gözün beyaz kısmının rengi siyah üretir. Normal renk sonra 8 saat kabuğu. 1 hafta daha yaşayabilir işlemek için kullanılan kafası kopmuş. Sonuçta, ağız susuzluk için su içemez. Sırtüstü yüzerken yüzerken, ağızdan veya burundan su yüzeyine nefes değil. Beetle ısıtma, 4,800 m, maraton rekoru, boylarına göre çok çok iyi olmak için tıklayın onlar saat ile ilişkilendirmek için bilinir. Sağ ağızları-sola. Yavru bir milimetrenin yarısı kaloriferbocek, deliğe sığabilir. 1 ay ama 1 hafta canlı kalabilir, susuz ve yemeksiz. Kalp sadece bir tüp vanası. Tüp kanı ileri ve geri pompalayabilir. Kalp böceğe zarar vermeden duramaz. 4.5 mm boyut aralığında yetişkin erkekler 1.5 mm, hamile dişiler sığabilir. Kendi ayakları altında böcek ısıtma, pençeleri, duvarlara tırmanmak için teşekkür ederiz. Koku duyusu evinde misafir halkından ayırt edilebilecek kadar gelişmiştir.mersin karınca ilaçlama

KALORİFER BÖCEĞİ – ENFEKSİYON HASTALIKLARI
Hamam böcekleri, dizanteri, gıda zehirlenmeleri, verem, Gastroenteritis, Antrax, pnomoni, Hepatit, Mantar hastalıkları, Astım, allerjik reaksiyon gibi çeşitli hastalık mikroplarını taşır ve bulaştırırlar. Ev ve hamam böcekleri dışında yaşayan hastalık vektörleri olduğu kanıtlanmıştır. Dikim ve bakım yapmadılar, kullanımı kolay, güvenli ve ideal laboratuvar hayvanları ısırma.

SAYILAR BAZI HAMAM BÖCEKLERİ HAKKINDA
* 6 metre. En ortak 18.
* 40 dakika boyunca nefeslerini tutabilir.
Hamam böcekleri, yaşamlarını geçirmek üzere geri kalan % 75’i*, bu günde 18 saat, oldukça tembel olduğu anlamına geliyor.
Yeryüzündeki canlı türlerinin sayısı * yaklaşık 5000.
* Yaklaşık 320 milyon yıl önce, karbonifer döneminde ve görünümü değişmiş çok az bu gün ortaya çıktı.

KALORİFER BÖCEĞİ BESLENME – HAMAM BÖCEKLERİ NE YERLER
Bir dizi yanı sıra böcekler, intestinal protozoa, bakteri ve bunlar içinde aynı cinsten birçok şey dahil olduğu için yiyebilir ekosistemin önemli bir parçası. Bu nedenle, orman köşeleri-diğer hayvanlar, yeniden doğaya dönüş atık ve artıkları, hızlandırır. Bu arada, aynı zamanda hayvanların, hatta insanların yemek bazen çok.

BÖCEK ISITMA DENEYLERİ
(Jason L. Maron, Teknoloji Physics, California Institute of Department)

Bu deneylerin pek çok bilimsel çalışmalar kalorifer böceği. Bir denetimi kullanma imkanı olmadığı için bir hata ısıtma aynıdır. Bu sistemin gerekliliğini kanıtlıyor tanımlamak için bir referans oluşturur. Aslında deneyler özellikle kurulmasına ilişkin hamamböceği, ancak, her bir deney laboratuvarında yapıldı istemeden de olsa böcek ısıtıcısı yer almaktadır, bu deneyin bir parçası.

Sıvı Azot Dondurma

Havasız Açıklaması: beetle Isıtıcı, hava boşaltılırken şiddetle titredi, sonra hareketsiz kaldı. Vakum 10 dakika boyunca uygulandı. Yine, hava yavaş yavaş canlandı ve normale döndü 2 dakika sonra kaldırıldı.

Maksimum vakum saati: daha sonra belirlenecektir.mersin karınca ilaçlama

mersin karınca ilaçlama

mersin karınca ilaçlama

Radyasyon: güç 40 kW ve dönen bir anot kaynağından X-ışınları, uzun zaman böcekler yaşamaya devam ettikleri bilinen ısınmadan tarafından üretilen. Kıyaslama için bile 1 saniye pozlama, ölüm nedeni insan vücudu söylemek. Brookhaven Ulusal laboratuvarı, synchrotron ürettiği 10 keV X-ray böceği öldü, bir ısı açığa çıkar. Burada dönen bir anot kaynağından ışın yoğunluğu tarafından üretilen synchrotron demetinin yoğunluğu göre yaklaşık 1000 kat daha fazladır. Radyasyon tespit edilemeyen düşük sıcaklık dayanabilir.

Belirli limiti için havasız maruz belirlenemedi.

12 Molar HCl Daldırma e: ölü 30 saniye içinde.

12 Molar NaOH Daldırma e: ölü 30 saniye içinde.

Suya Daldırma: Suda 10 dakika daldırma ve yaşamaya devam böceğin, sonra dışarı çıkardı. Suda en uzun süre belirlenemedi.

20 Atmosfer Hava Basıncı Uygulama: Görünür etki. Maksimum basınç belirlenemedi.

100 Derece Sıcaklıkta pişirme: Ölmesi çok uzun sürdü. Maruziyetin ısı etkileri belirlenememiştir sınırı.

Ve Taban Arasında ayakkabı Ezilmiş: N kuvvet yaklaşık 29.4 için dış iskeleti ezmek. Bu, ezme noktası olarak.

Santrifüj: beetle Isıtıcı maksimum kapasite santrifüj belirlenemedi. Ayakkabı, sonuçları ile ezme tahmin deneyin yapılabilir.

Duvara bir askı ile Atma: Bu deney, ölçü sınır ısıtıcı ani yavaşlama travma böceği ve sonucu oldukça önemli nokta bekleniyordu sıkıştırdı. Bu deney yapıldı.

Mikrodalga: 1 dakika hiçbir etki gözlenmedi. Sistem mikrodalga belirlenemedi maksimum kapasite üretiyor.

Böcek ilacı-kırılma: Ölü.mersin karınca ilaçlama

Patlama: M60 tan 1 cm merkezi ısıtma boceg uzak sırasında Patlama yaşamaya devam etmiştir.

Genişletilmiş Direnç: Belirlenemedi.

Civa: 30 derece, uzun süre kalorifer böceği maruz kalan buhar basıncı yaşayıp yaşayamayacağı belirlenemedi merkür.

Elektroşok: Bu deney yapıldı.mersin karınca ilaçlama

GELİYORLAR KAÇ HAMAMBÖCEĞİ
Göç yoluyla: hamam böcekleri ve kemirgenler bulundukları ortamlarda çok kısa bir süre içinde üreme hızına işgal etmeye bağlı. Nüfus arttıkça, gıda, çevre, su ve barınak içinde yaşadıkları azalmaktadır. Bu gibi durumlarda, zararlı bir parçası ve yeni koloniler geçiş formu.

Alışveriş: Alışveriş yerleri olmamız değil, uygun sağlık koşulları ve hamam böcekleri içerir burada kullanabileceğimiz herhangi bir yetişkin ile bir ürün veya sistem üretir yumurta yerlerde yaşıyoruz ihtimali çok yüksek.

Nedeni ile Konumu: binaların mimari yapısı zararlı istilası açısından yaşadığımız bina çok önemli. Özellikle bina eski bina haşere girişini ihmal ve kolay yaşamak için yapar. Kapının altından bina girişi kolaylaştırır olan bina için bu zararlılardan çatlaklar ve yarıklar içinde boru girişine yakın açıklar.

: Hamam böcekleri ile kanalizasyon Sisteminin yan kanalizasyon ve lağım boruları, binanın daha çok fare ve sıçanlar çatlak ve yarıkların içinden geçen isira, onlar girin. Bina fark etkisine karşı mücadele edilecek ise giriş için zararlı. Dışarıdan sürekli giriş olması gerekiyordu, ölmek için zararlı olabilir. Bu sebeple bu gibi durumlarda öncelikle zararlının gelişmesi önlenmelidir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

HEMEN ARA