mersin işyeri ilaçlama

mersin işyeri ilaçlama

mersin işyeri ilaçlama

 mersin işyeri ilaçlama
mersin işyeri ilaçlama Akrep
2,5–5 cm civarında türüne göre siyah, sarı, kahverengi, mavi olabilir. Böceklerle beslenirler. Genelde taş duvar kovuklarında, toprak deliklerde, bodrum, çatı, ahşap bina, depo, moloz yığını gibi yerlerde yuvalanırlar. Yuva ve yiyecek bulmak için binalara yaklaşır veya girerler. Ev içine girince yatakta, ayakkabı içi gibi her yerde rastlamak mümkündür. Geceleri aktiftirler. Gündüzleri karanlık ve serin yerlerde, yuvalarında geçirirler. Bahar ve sonbahar yağmurlarıyla aşağıdaki yuvalarını su basınca bina içerisine girişleri sıklaşır.

 

Akarlar – Mite lar
İnsan hayvan ve bitki gibi canlıların yaşadığı ortamda canlı artık ve döküntüleriyle beslenen, gözle görülemeyen başı, gövdesi, bacakları ve de birçok türü olan canlılardır. Özellikle tozlu bakımsız evlerde tavuk, güvercin ve farelerde, bazen suda ve otluk alanlarda çok yaşarlar. “Alerjik reaksiyonlara neden olurlar, özellikle astımı ve alerjisi olanlar dikkat etmelidir.”

 

Güve
3 mm boylarında küçük ve oval böceklerdir. Bunlar insanlara zarar vermez ama kişisel eşyalara, giysilere zarar verirler. Güveler hayvan kılından yapılmış her türlü eşya üzerine yerleşirler ve yerler. (Kaşmir, yünlü, ipekli giysiler gibi)

 

Kulağa kaçan
Evlerde yarık ve çatılarda saklanır ve genellikle geceleri dolaşır. Bitki artıkları, ölü hayvan ve böceklerin parçaları ile beslenirler. Seri hareket ederler.

 

Tespih böceği
Gri renkte ve çok kısa ayakları vardır. Dokunulduğunda kıvrılarak top şeklini aldığı için halk arasında tespih böceği olarak adlırılır. Rutubetli ve sebze artığı olan her türlü yerde yaşar, mahzen ve bodrum gibi yerleri severler. Saksı bitkilerine zarar verirler

 

mersin işyeri ilaçlama

mersin işyeri ilaçlama

Gümüşcün
Gri renkli, 1-2 cm uzunluğunda balık görünümünde ve sık ayaklıdırlar. Çok seri hareket ederler. Bu haşerelere evlerde çok sık rastlanır, ayrıca fırınlarda bina duvarlarında sıcak yerlerde barınırlar. Hububat içerisine de girer ve yerleşirler. Kağıt ve kumaşla da beslenirler.

 

mersin işyeri ilaçlama

mersin işyeri ilaçlama

Ağaç Kurdu ve Mobilya Böceği
Ağaç kurdu eski tahta eşyada, pencere, kapı, parke ve mobilyanın ağaç aksamlarında yerleşir ve dehlizler açarak ilerler. Bu arada kemirdikleri ağacın tozları dışarı dökülür. Bazen geceleri sessizlikte, delik açarken sesi duyulabilir. Mobilya böceği büyük toplu iğne başı büyüklüğünde, kahverengidir. Özellikle mobilyaların kumaş ve içindeki dolgu maddeleri (kamış, saman, ot vs.) arasında yuvalanırlar. Kumaşı deler, yıpratır, ölenleri mobilyanın altına dökülür.

 

mersin işyeri ilaçlama

mersin işyeri ilaçlama

Ev Faresi
Çok küçük 3 cm civarındadırlar ve fındık faresi olarak ta anılırlar, renkleri genelde gridir, büyük kulakları, küçük gözleri ve burunları vardır. Pislikleri siyah pirinç büyüklüğünde ve ovaldir. Pisliğini etrafa saçar, yuvasını gıda merkezlerine yakın oyuk ve boşluklarda yapar, ev ve iş yerlerine yerleşir, çok iyi tırmanıcı ve sıçrayıcıdırlar. Çok çabuk ürerler, gebelikleri 18-21 gün sürer ve her seferinde 5-8 arası yavru yaparlar. Yılda 5-10 döl verir. Çok güçlü koku duyuları vardır. Yetişkin bir ev faresi 0.5 cm delikten geçer ve 4 metre yüksekten atlayabilir.

 

mersin işyeri ilaçlama

mersin işyeri ilaçlama

Lağım Faresi
Ergin lağım faresi kuyruğu hariç 18-25 cm boyunda ve 200-600 gr ağırlığındadır. Küt burunlu, küçük kulak ve gözlere sahip, kaba tüyleri kahverengi siyah karın bölgesi gri beyaz arası bir renktedir. Lağım fareleri daha çok kanalizasyon sistemi, binaların bodrum ve alt katları ile depolarda, bina dışında ise nehir kenarlarında, yol boyunca toprak altında, çöp yığınları ve beton altında yuva yaparlar. Erginlerin dışkıları iki ucu küt kapsül şeklinde ve 20 mm kadar uzunlukta olabilir. 2-5 ayda ergin hale gelir, bir yıl yaşarlar. Gebelikleri 3 hafta sürer. Bir keresinde 7-8 yavru doğurur ve yılda 3-6 döl verebilirler. Güçlü koku ve işitme duyularına sahiptirler. 12 mm den büyük aralıktan kolayca geçebilir, 15 metre yükseklikten atlayabilirler. Kemirmeyi severler ve en çok elektrik kablolarını kemirdiği için de sık sık yangınlara sebep olurlar.

 

mersin işyeri ilaçlama

mersin işyeri ilaçlama

Çatı Faresi
Ergin çatı faresi, kuyruğu hariç 16-21 cm boyunda ve 80-300 gr ağırlığındadır. Sivri burunu, iri kulak ve gözleri olup, kahverengi veya siyah tüylere sahiptir, çok iyi tırmanıcıdırlar. Bina içleri ve altında, çatısında, çöp ve odun yığınları içinde yaşarlar. Erginlerin dışkıları lağım faresinin dışkısı gibi fakat sivri uçludur. Çatı fareleri 4 ayda ergin hale gelir ve 12 ay yaşarlar. Bir keresinde 4-8 yavru doğurur ve yılda 6 döl verebilirler. 12 mm den büyük aralıktan kolayca geçebilirler.

 

mersin işyeri ilaçlama

mersin işyeri ilaçlama

YILANLAR
Fare gibi kemiricilerle, küçük sürüngenlerle, kertenkelelerle ve böceklerle beslenirler.Kemiricilerle beslendikleri için yararlıdırlar.Çok hızlı hareket edebilirler ve ağaçlara da tırmanabilirler.Gündüzleri aktiflik gösterirler.Ekimle Nisan ayı arasında kış uykusuna yatarlar.Haziran ve Temmuz aylarında yumurtlamaya başlayan bu canlıların dişileri, bir defada 10 kadar yumurta bırakabiliyorlar.
Bitki örtüsünün seyrek olduğu,kurak yerlerdeki taşlık ve çalılık yerlerde,evlerin yakınında,tavan aralarında yaşarlar.Toprak evlerin çatılarında da görülürler.
Zararlarından fazla bahsetmeye gerek yok.Rahatsız edildiklerinde yada kendilerini korumak için saldırabilirler.

 

mersin işyeri ilaçlama

mersin işyeri ilaçlama

SALYANGOZ
mersin işyeri ilaçlama Sularda ve nemli çayırlarda yaşayan, değişik ebat ve şekillerde çok değişik türleri vardır. Kabuklu bir türdür. Gezdikleri yerlere sıvılarını bulaştırır. Bitkileri yiyerek yaşamları sürdürürler. Küçük türleri çoğu kez bahçelerde süs bitkilerini sararak kurumasınasebebiyet verirler.
İnsan barsaklarında yaşayan ve halk arasında barsak kurtları adı verilen ve çok çeşidi olan bu canlıların bazılarına ara konakçılık yaparak insanlara yayılmasında rol oynarlar.
Bahçe ve çimenlik alanlarda özel yem şeklinde hazırlanmış mollusisit grubu ilaçları atmak sureti ile kolayca mücadele etmek mümkündür.

mersin işyeri ilaçlama Firgdfgmagdfmız tarafından gerçeklfdgdfdgdgfgdfgdfgfdgfdeştirilen işlemler sayesinde işyeri ilaçlama işlemlgdferini güvegfdgdfgdfgfdgfdgdfnle gerçekleştirebilgirsiniz.fdghgfhfghfghgfhfghfgh Firmamız ekonomik koşullardgfdgdfa işyeri ilaçlama işlemi yapmaktadır. Uygun ffdgfiydgfdgat tarifesi ile gerçekleştirdiği işlemleri, Sağlık Bakanlığı onaylıfdgdfg ilaçlarla fdg. Bu yüzden çalışma alanlarında bulunan zararlı canlıların tümü insanları doğrudan etkilemektedir. Etrafta gezinen haşereler ve fareler insanları huzursuz etmekte ve iş gücünü düşürmekthjhgjhgjhgjghjhgjghjhgjghjir. İşyeri ilaçlamanın önemi burada bir kez daha ortaya çıkmaktadır. Firmamız etkili yöntemler kullanmaktadır. Etkili yödfgntemlerimiz tüm alanlarında %100 ghgjhgjhgjhgjghjghjhgjhgjhgaranti safdfgdghfghfgğlamaktadır.j

Yöntemlerimiz

En iyi ekipmanlafsdfsdfffrla uyguladığımızhfg kokulu yöntemlerimiz, son dönemde insanlar tarafından çok tercih edilmektedir. padfmafjas rk rkjdiwdıaskusa Çünkü uygulama yapılırken alanı boşaltmaya gerek kalmamaktadır. İşyerlerinde mesaiyi bitirmeden uygulama yapılmaktadır. Bu sayede çalışma gücünde düşüş yaşanmamaktadır.gfgfgfdgdfhjhjklıl

Uygulamalarımız zararlıhfghfghg canlıların tümü üzerinde etki sağlamaktadır. Ancak bazı haşere türlerinin kontrol altına alınması çok zofdsfsdfsdfrdur. Kokulu yöntemlerimiz ile zor olan haşere grupları üzerinde de etki sağlayabilmekteyiz. Sıvı ve jel ürünlerin hangisinin kullanılacağına, böcek türlerine göre karar vermfhfghgfhekteyiz. Uzman kadromuz buna karar vereceklerdir.

İnsanların vaktinin çoğunu geçirdiği çalışmagfhfgh alanlarında, haşere gruplarının tümü bulunabilmektedir.

Uzman kadromuzun işyeri ilaçhgfhlama işlgfhgfemlerinde en çok ilaçladığı zararlı canlı türleri;

Kene, pire, tahtakurusu,gjhamam böceği, yaban arısı, halı böceği, sivrisinek, mayt, lağım faresi, çekirge, tatarcık, Alman hamam böceği, takjşklrchjjkık, karınca, eşek arısı, uyuz böceği, kertenkele, kırkayak, akar, fındık faresi, pamuk şlkşhj

Haşereler Nerede Bulunur?khjlhl

Haşereler genellikle dsdarwgfvbvbnhgjhmnemli alanlarda bulunmaktadır. Rutubetli alanlarda kendilerine yuva yapmaktadırlar. Kuytu köşe alanların hepsinde kendilerine yuva yapabilirler. Tuvaletlerde ve mutfaklarda karşımıza çıkarlar. ghıyuıyuıyuBöceklerden kurtulmak için uzman kurumlardan yardım alınmalıdır.

Ekonomik fiyatlarla işlem yapmaktayız. Kurumlarda haşere ile mücadele işlemleri gerçekleştirilirken en önemli unsurlardan biri de fiyatlardır.

Şirketimizden 7/24 hizmet almanız mümkündür. Bu sayede işe ara vermeden, hiçbir maddi h-kayıp yaşamadan böceklerden kurtulabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

HEMEN ARA