mersin ilaçlama şirketi fiyatları

mersin ilaçlama şirketi fiyatları

Mersin Böcek İlaçlama 0.5-1 cm boyunda, kahveregi, en hızlı üreyen hamam böceğidir. Bıraktığı bir pakette 40-48 civarında yumurta vardır. Bir dişi yılda 30.000’i bulan sayıya ulaşabilir, ömrü bir yıldır. Kuru ve sıcak yerleri sevdiği için halk arasında KALORİFER BÖCEĞİ’de denir.Mersin Böcek İlaçlama  Çok pistirler ve her şeyi yerler. Her pisliği, mikrobu taşır ve bulaştırırlar. Mersin Böcek İlaçlama  Gıda, su ve sıcağa ihtiyacından dolayı insan olan her yerde aktiftir. Evlerde ilk yerleşeceği yer mutfak ve banyolardır. Hemen hemen bütün zamanını yuvalarında, delik ve çatlaklarda saklanarak geçirirler, karanlığı sever ve geceleri aktiftirler, çok dayanıklıdırlar, ilaçlara çok çabuk direnç kazanırlar. Binada 10 kat Başa Dönya bir gecede çıkabilirler. Marketten ufak bir poşet içinde veya bir yumurta paketinde evinize gelebilir.mersin ilaçlama şirketi fiyatları

Dizanteri, gıda zehirlenmeleri, Verem, Gastroenteritis, Antrax, Pnomoni, Hepatit, Mantar hastalıkları, Astım, allerjik reaksiyon gibi çeşitli hastalık mikroplarını taşır ve bulaştırırlar.
Kontrol Önlemleri; Bunların kontrolü zordur, tecrübe, teknik bilgi ve uygun ensektisit ve periyodik uygulama tekniği gerekir. Kalıcı ensektisiti her türlü çatlak ve yarıklara, kapı pervazı, süpürgelik, dolap arkası gibi yerlere uygun dozda atmak gerekir. Gerekirse özel yemleme sistemi (TES) uygulanır.
Önerimiz
Apartman temizse sakinlerin dikkatli olması, ilk böcek geldiğinde ise o dairenin böcek yayılmadan ilaçlatılması gerekir. İhmal edilirse diğer dairelere de yayılarak rahatsızlık verir ve masraflara neden olur. Örneğin 30 daireli bir apartmanda 6-7 dairede üreme başlamışsa, bütün apartman dairelerinin komple ilaçlatması en doğru harekettir. Bu yapılmazsa böcekler daireler arasında dolaşır ve sorun zaman içinde kronikleşir.Mersin Böcek İlaçlama

İnsanların yaşama ve çalışmalarını işgal ederek taşıdıkları mikrop ve virüsleri çeşitli yollarla bulaştıran böcek ve kemirgenlere karşı insektisit (böcek ilacı) uygulaması yapılmasına ilaçlama denir. Kanalizasyon giderleri, çöplükler gibi pis ortamlarda doşalan haşereler türlü hastalık mikroplarının taşıyıcısı durumundadır.

Evimizde zaman zaman böcek ve haşeleri görmemiz mümkündür.Bizim bir tane gördüğümüz haşerenin arkasında yani göremediğimiz alanlarda da yüzlercesi mevcuttur. Esasında bu çok ciddi bir sorundur. Çünkü haşereler kendileriyle birlikte birçok mikrobu ve dolayısıyla hastalığı da evimize taşırlar.

Haşerelerin sıklıkla yuvalandıkları fayans çatlakları, dolap menteşeleri, elektronik aletler, beyaz eşyaların motor kısımları vb. alanlara jel formundaki yem, küçük noktalar halinde bırakılır.

*İçeriğinde bulunan cezp edici özellikteki maddeler böceklerin yemi yemesine ve ölmesine sebep olurlar. Bu ölen böcekler diğer böcekler tarafından yenerek diğerlerinin de ölümüne sebep olur.
*Özellikle sıvı ilacın kullanılamayacağı elektronik aletler için en uygun ve güvenli yöntemdir.
*Önceden hazırlık ve temizlik yapmanıza gerek yoktur.
Evcil hayvanlar, yaşlı ve çocuklar için hiçbir risk teşkil etmez.

Kendi başımıza yapmaya çalıştığımız haşereyle mücadele çalışmalarımız çoğu kez bize maddi ve manevi olarak boşa harcadığımız çaba olarak geri dönmektedir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

HEMEN ARA