mersin ilaçlama kuruluşları

mersin ilaçlama kuruluşları

mersin ilaçlama kuruluşları

mersin ilaçlama kuruluşları

mersin ilaçlama kuruluşları

Sivrisinekler özellikle sıcak havalarda oldukça hızlı bir şekilde çoğalan ve insanların kanlarını emerek beslenen haşere türüdür. Kan emmek için kullandıkları sivri bir uzuvları bulunmaktadır. Ve insan derisine bu uzuvlarını saplayarak kan emme işlemlerini yerine getirirler. Kan emerek, taşıdığı virüsleri insanlara ve hayvanlara bulaştıran bu haşereler, son derece tehlikeli olduğundan, sık görüldüğü alanlarda sivrisinek ilaçlama yaptırılması büyük önem taşır. Dünya üzerinde hemen hemen her bölgede yaşamaktadırlar.mersin ilaçlama kuruluşları

Sivrisineklerin En Çok Görüldüğü Alanlar

Sivrisinekler yaşam alanı ve üreme alanı olarak su yataklarını ve sulak bölgeleri seçmektedirler. Özellikle su birikintisi, kanalizasyon, gölet, gibi bölgelerde hızlı bir şekilde yumurta bırakarak kısa bir süre içerisinde olağan üstü sayılara ulaşabilmektedir. Sivrisinek ilaçlama işlemi uygulaması kokulu ve kokusuz olarak yapılabilmektedir. İlaçlama yapılacak olan mekanın durumuna göre yapılacak olan ilaçlama işlemi de farklılık göstermektedir. Titiz ilaçlama profesyonel kadrosu sayesinde ilaçlama sektörü içerisinde 16 yıldır İstanbul içerisinde hizmet vermektedir.

 

Sivrisinek hakkında bazı bilgiler:
  • Kan emen sadece dişi sivrisinektir.
  • Dişi sivrisinek her defasında 200-300 yumurta bırakabilir.
  • Dolunay çıktığı zaman sivrisineğin ısırma işlemi 500 kat fazladır.
  • Sivrisinek yumurtaları kurumuş şekilde 5 sene yaşayabilir.
  • Sivrisinek yaşamı boyunca 250km yol kat edebilir.
  • Sivrisinek saniyede 500 defa kanat çırpar.

 

Özellikle havaların ısınması ile ortaya çıkan ve sulak olan bölgelerde sürekli olarak yumurtlayarak çoğalan bu haşere türü yazın tatil bölgelerinde ve şehirlerde insan yaşamını olumsuz etkilemektedirler. Kan yoluyla beslendikleri için insanlara çeşitli hastalıklar bulaştırabilmektedir. Sıtma, hepatit gibi hastalıkları kan yoluyla insanlara bulaştırabilmektedirler.

Sivrisinek ilaçlama için sıvı sinek ilaçları kullanılarak detaylı şekilde uygulama yapılması, bu haşerelere karşı en etkili ve uzun süre koruma sağlayan yöntemdir.Mücadele edilmemesi durumunda sürekli olarak çoğalan ve insan yaşamını negatif etkileyen bir haşere türü olmasından dolayı düzenli bir şekilde ilaçlama işlemi uygulanmalıdır. Sivrisinek ilaçlama servisi ile ilaçlama işlemi profesyonel bir firma tarafından yapılmalıdır. İlaçlama ciddi bir iştir bu nedenle uzman olmayan amatör kişilerce yapılan ilaçlama işlemi hem ilaçlamayı yapan kişinin sağlık sorunları yaşamasına neden olmakta hem de ilaçlama uygulamasından yeterli sonuç alınmamasına neden olmaktadır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Call Now ButtonHEMEN ARA