mersin.ilaçlama

mersin.ilaçlama

mersin.ilaçlama
Alman Hamam Böceği

Alman Hamam Böceği İlaçlama Fiziksel Özellikleri

Erginler 10-15 mm boyundadır,dişiler erkeklerden daha kısa boydadır. Çogunlukla rengi açık sarımsı kahve renktedir pronotum üzerinde uzunluğuna iki kalınca koyu leke mevcut olup diğer türlerden ayrılır.

Yaşam Evreleri
Hamamböcekleri içerisinde en hızlı üreyen türdür.. Yumurta paketi 7-9 mm boyunda,4 mm enindedir. Dişilerde nimf evresi 40-60 günde gerçekleşir ve beş veya altı gömlek değiştirirler. Erkeklerde ise nimf zamanı 37-40 gün sürmekte ve altı veya yedi gömlek değiştirmektedir. Erginlerin hayatı sıcak ortamda 3-4 ay kadar, soğuk  ortamda ise 5-8 ay kadar sürmektedir.

Barınma Alanları
Alman Hamamböceği diğer türlerdeki gibi insanların bulunduğu yerler, oteller, lokantalar, pastaneler, fırınlar, hastaneler, yemekhaneler,gıda ile ilgili üretim yapan fabrikalar, değirmenler, marketler, gıda depolan ve benzeri yerlerde bulunurlar.

Korunma İpuçları
Bu tür hamamböcekleriyle mücadele uzman yardımı ve periyodik destek gerektirmektedir.Sayılarının daha fazla artmaması üremelerinin kontrolünün ele alınması için yaşam alanları ve yuvaları belirlenmeli ve en uygun yöntemle bu sorun en sağlıklı biçimde çözümlenmelidir.MERSİN İLAÇLAMA gibi haşere ilaçlama konusunda uzman bir firmadan destek alınması gereklidir.

Amerikan Hamam Böceği

Amerikan Hamam Böceği ilaçlama Fiziksel Özellikleri

Büyük,kırmızımsı kahve renkte,tamamen gelişmiş kanatlara sahip bir türdür.Erginler, 35 – 50 mm boyundadır.Dişilerin kanatlan abdomenin sonunda bulunan halkaya kadar uzanır, alt tarafından bir karina ve bunun yanında uzunlamasına çukurca bir çizgi mevcuttur.

Yaşam Evreleri
Dişiler çiftleşmelerinin ardından yumurta paketlerini dolaştıkları ve sıcaklığını yüksek buldukları gizli yerlere bırakırlar. Nimfler, çoğunlukla yumurta paketleri bırakıldıktan 3-12 hafta sonra ortaya çıkarlar. Altmış adetten fazla yumurta paketi bırakmakırlar.Erginlerin ömürleri bir yıl kadardır bu süre serin yerlerde iki yıla kadar çıkabilmektedir.

Barınma Alanları
Amerikan Hamamböceği ‘ne lokantalarda, evlerin mutfak bölümlerinde,pastanelerde,gıda depoları ve ambarlarında, bakkallarda, marketlerde ve kanalizasyonlar içinde çok sık bir şekilde rastlanmaktadır. Bunun dışında,gemilerde,bodrum katlarından başlanarak üst kata kadar her yerde bulunmaktadır. Bazen lağımlarda,kanalizasyon içinde çok fazla bulunduğu gözlemlenmektedir.

Korunma İpuçları
Amerikan Hamamböceği ‘nin bazı virüs,bakteri ve nematod çeşitlerinin vektörü olduğu incelenmiş ve tespit edilmiştir.Biran önce haşere ilaçlama konusunda sağlıklı çözümler sunan MERSİN İLAÇLAMA gibi profesyonel bir firmadan destek alınması gerekmektedir.

Şark Hamamböceği

Şark Hamam Böceği ilaçlama Fiziksel Özellikleri

Dişiler siyahımsı koyu kahve renkte olup,erkekler koyu kırmızımsı kahve renktedir. Erginlerin boyu 13-30 mm arasındadır.Erkeklerde ön kanat abdomen’in sonuna kadar ilerlemekte dişilerdeyse ön kanat iyice küçülmüş durumdadır.

Yaşam Evreleri
Şark Hamamböceği 1–1,5 cm uzunluğunda parlak siyah renklidir.Bu türde Erkeklerde iki adet kahve renkli kanat vardır dişiler oval erkekler ise daha ince bir yapıdadır. Yumurta paketi 10-12 mm uzunluğunda ve siyahımsı kahve renktedir. Erkek birey nimfleri 7-8 gömlek dişi birey nimfleri ise 9-10 gömlek değiştirerek ergin olmaktadır.

Barınma Alanları
Ergin ve nimfler gündüz saatlerinde sıcak ve karanlık yerlerde saklanırlar. Vücutları yassı olduğu için duvardaki yarık ve çatlakların arası, tahta aralıkları, kapı ve pencere kasalarının duvarla bitiştiği boşluklara rahatlıkla yerleşerek yuvalarını yaparlar.Yaz aylarında sıcak yerlerde çöplük,lağım,kanalizasyon ve benzeri gibi binalardan uzak yerlerde yaşadıklarını sürdürdükleri gözlenmektedir.

Korunma İpuçları
B. orientalis’in bazı bakteri, protozoa ve nematod türleriyle ilişkilerinin olduğu saptanmıştır. Mücadele etmesi çok dikkat ister ve dışarıda üreme ve barınma yerlerini dikkatle araştırıp bulup yok etmek için MERSİN İLAÇLAMA gibi profesyonel servise ihtiyaç duyulur.Böceklerin ergin ve yumurta bırakma durumunda gerçek çözüm için ,15 günlük periyotla minimum iki ilaçlama gereklidir,İlk olarak mevcut canlılar ölür. İkinci ilaçlamada ise bıraktıkları yumurtaların patlaması beklenerek ,yumurtadan çıkan böceklerde ilaçlanarak kesin netice alınır.

Kahverengi Bantlı Hamamböceği

Kahverengi Bantlı Hamamböceği ilaçlama Fiziksel Özellikleri

Yoğun olarak açık sarı,pembe bazen koyu kahve renkte bulunurlar.Erginler 10-14 mm boyundadır.Dişilerde vücut toplucave arkaya doğru genişlemektedir,kanatlar kısadır.

Yaşam Evreleri
Kahverengi çizgili Hamamböceğinin bıraktığı Yumurta paketi yaklaşık 5 mm boyunda ve 2 mm enindedir, koyu kahve renkte içerisinde 16 civarı yumurta bulunur..Bir dişi 7-10 gün aralıklarla 15 – 20 yumurta paketi bırakır.

Barınma Alanları
insanların bulunduğu yaşam alanlarına oldukça iyi kanalize olan bu tür Evlerde buzdolaplarının arkasında , elektronik eşyalarının içerisinde mobilyaların çöp kutularının iç kısımlarına kalorifer kazanlarının bulunduğu kısımlarda çok rastlanır.

Korunma İpuçları
Gündüz saklanıp gece dışarıda gezinen bu böcek türünün en önemli özelliği ergin ve nimfleri çok hızlı ve hareketlidir.ufacık bir harekette uçup kendilerini yere atarlar.MERSİN İLAÇLAMA uzman kadrosuyla böcek ilaçlama konusunda siz değerli müşterilerimize profesyonel çözümler sunar.

 

KARINCALAR

Firavun Karıncaları

Firavun Karıncaları ilaçlama Fiziksel Özellikleri

Boyları 3-4 mm civarında ve sarı renktedir.antenlerinin sonundaki üç parçadan oluşan bölüm sayesinde diğer karıncalardan ayırt edilebilir.

Yaşam Evreleri
Karınca boyu 0.01 ile 3 cm arasında değişen, ağırlığı 1 ile 150 miligram arasında, dilediği kadar yumurtlayan, herşeyi yiyen ve nüfusu milyarların çok ötesine varan bir böcek türüdür.

Barınma Alanları
Duvar içleri, mobilya ve aletler, dolaplar, perde yuvaları, sandıklar, çatı kaplamalarının altı, vs.

Korunma İpuçları
En iyi korunma yöntemi yemlemedir.işçi karıncaların koloniye yem taşıması ile belirli bir süre içerisinde öldürücü etkileri gözlemlenir.Ana koloni tespitleri iyi yapılmalıdır.sorunun tam anlamıyla çözümü için konusunda uzman MERSİN İLAÇLAMA haşere kontrol ve dezenfeksiyon hizmetleriyle irtibata geçiniz.

Marangoz Karıncaları

Marangoz Karıncaları ilaçlama Fiziksel Özellikleri

Marangoz Karıncalarının boyları 1,5-2 cm olup kahverengi ya da siyah renktedirler.

Yaşam Evreleri
İsimlerini tahtaları oyarak koloni oluşturmaları sebebiyle almışlardır.Genelde diğer böcek türlerini yiyerek yaşamlarını devam ettirirler.bu tür karıncalar uçabilir ve ana koloniden koparak farklı yerleşim alanlarına giderek orada koloni oluşturabilirler o nedenle mücadelesi zordur.

Barınma Alanları
Çoğunlukla evlerde bulunurlar.dışarıda ise ağaç içlerinde dallara yerleşirler rutubeti çok sevdikleri için bu noktaları tercih ederler.havalandırılması iyi olmayan çatı araları kapalı bölümlerde sık rastlanır.

Korunma İpuçları
Konutlarda en sık rastlanan türlerden biri olan marangoz karıncalar iç alan kolonisi ve dış alanda ki ana koloni tespitinin yapılmasının ardından yemleme yapılarak etkisiz hale getirilir.Böcek ilaçlamasında profesyonel olan MERSİN İLAÇLAMA gibi bir firmadan destek almanız doğru olacaktır.

Ateş Karıncaları

Ateş Karıncaları ilaçlama Fiziksel Özellikleri

İşçi karıcaların boyları 0,4-1.0 cm arasında değişmektedir . Renkl İse kırmızıya yakın bir tonda kahverengidir.Ateş Karıncaları ısırgan oldukları için diğerlerinden ayrılır

Yaşam Evreleri
Bu tür karıncalar ısırdıklarında beyazımsı lekeler oluşur alerjisi olanlar için tehlike teşkil edebilir onun dışında yuvalarına dokunulduğunda çok fazla sayıda karınca saldırısına uğramak olasıdır.

Barınma Alanları
Ateş Karıncaları toprak altlarında çimenlik alanlarda onlarca büyük koloni oluşturabilirler.Yuvalarını bulabilmek her zaman kolay değildir.Büyük bir uğraş ve çaba gerektirir.konutlara yakın olmaya özen gösterirler çatlaklara boşluklara girerek koloniler kurarlar.

Korunma İpuçları
İnsan sağlığını tehdit etmelerinden dolayı çeşitli korunma yöntemleri uygulanmalıdır.yemleme periyodik olarak yapıldıgında ancak başarılı sonuçlar alınabilir.Koloni tespitleri oldukça önem arz eder profesyonel haşere ilaçlama firması MERSİN İLAÇLAMA ile sorununuzun çözümü için irtibata geçiniz .

Arjantin Karıncası

Arjantin Karıncası ilaçlama Fiziksel Özellikleri

Boyları 3-4 mm civarındadır renkleri ise koyu kahverengi ve parlaktır.

Yaşam Evreleri
Arjantin Karıncası kolonilerinde çok fazla kraliçe karınca olup bulundukları koloniler bölünüp ayrılabilir sonrasında tekrar birleşebilir.işçi olan karıncalar yüzbinlerle ifade edilebilir bina içlerine yerleşebilirler. yaprak bitlerinin hoşuna giden meyve ağaçları ve çeşitli bitkiler Arjantin karıncalarının saldırısına uğrarlar.

Barınma Alanları
Dış alanlarda yüzeye yakın yerlerde taşların altında çeşitli boşluk ve yarıklarda yaşamlarını sürdürebilirler.konutların içerisinde oldulça sık görülmektedirler.

Korunma İpuçları
Yaz aylarında çok yoğun olarak görüldükleri için korunması oldukça zorduk periyodik ilaçlama yapılarak eve girmeleri engellenir.MERSİN İLAÇLAMA gibi uzman kadroya sahip profesyonel bir ilaçlama firmasından yardım almanız doğru olacaktır.

Hırsız Karıncalar

Hırsız Karıncalar ilaçlama Fiziksel Özellikleri

Boyları 1,5 mm civarında ve altın sarısı rengindedir.tipik özellikleri nedeniyle firavun karıncaya benzemektedirler.fakat hırsız karıncalar antenlerinde 10 segment ve ucunda iki segmentli topuz bulundururken firavun karıncaların antenlerinde 12 segment ve üç segmentli topuz bulundurmaktadır. mersin.ilaçlama

Yaşam Evreleri
Bunların hırsız olarak isimlendirilmesinde ki sebep komşu olarak seçtikleri kolonilerdeki karıncaların yumurtalarını,larvalarını ve yiyeceklerini almalarıdır.rutubetli yerlerde mutfak ve banyolarda görülebilirler.

Barınma Alanları
Hırsız Karıncalar toprak içerisinde ağaç oyuklarında buldukları her türlü boşlukta yuvalarını kurarlar.yuvalarını bulabilmek oldukça zordur.

Korunma İpuçları
Gerçekten korunulması zor olan bir karınca türü olmakla birlikte firavun karıncalarla karıştırılarak aynı yemle ilaçlama yapılır kullanılan yem protein içermeli ve yağlı olmalıdır doğru yem tercihi için MERSİN İLAÇLAMA profesyonel ilaçlama firmasından en doğru desteği alabilmek için uzmanlarımızla iletişime geçiniz.

Çılgın Karıncalar

Çılgın Karıncalar ilaçlama Fiziksel Özellikleri

Siyah renkte olan hırsız karıncalar 3-4 mm boyunda uzun antenlere sahiptir. İsimlerini belirli bir yol çizgisinde yaptıkları zigzag hareketler nedeniyle almışlardır.

Yaşam Evreleri
Sayıları binleri aşan işçi karıncalarla birlikte çok sayıda kraliçe karıncadan oluşan devasa koloniler oluşturabilmektedirler.

Barınma Alanları
Dış çevrede genelde zemin içerisinde buldukları boşluklarda çukur,yığın,toplu odun yığınları içerisinde hayatlarını sürdürürlerken mekan içerisinde tuğla aralarında halı altında ve bulabildikleri tüm boşluklarda koloni oluşturabilirler.

Korunma İpuçları
Hırsız karıncaların en önemli özelliği yemi tercih etmemeleridir. O nedenle korunması çok zordur koloni tespiti yapılması şarttır koloniler bulunarak yok edilirse ancak başarılı sonuç alınabilir.MERSİN İLAÇLAMA gibi firmaların yapacağı profesyonel kontrol ve denetimlerle tekrar etmesi ve olası üremelerin önüne geçilmesi gerekir.

Kaldırım Karıncaları

Kaldırım Karıncaları ilaçlama Fiziksel Özellikleri

Kaldırım karıncalarının boyu 3-4 mm arasında olup kahverengi rengindedirler. mersin.ilaçlama

Yaşam Evreleri
Uzun süreli periyodik çalışmalarla yemleme yöntemine maruz bırakılarak koloniler ortadan kaldırılabilir.kolonilerin bulunması ve kullanılacak olan yemlerin kimyasal özelliklerinin buna uygunluğunun araştırılması ve tespiti gerekmektedir.

Barınma Alanları
Bu tip karıca tipleri yaya kaldırımlarının etrafında yol kenarındaki toprağa yakın kesimlerde,avluda,bina temellerinde yuvalarını kurarlar onun dışında yuvalarını kurarken dışarıya toprak attıkları için yerleşim yerleri gözle görülür.Toprak taşıyarak da yuvalarını istedikleri bir noktada kurabilirler.

Korunma İpuçları
Yaşadığımız konutlarda ki tüm boşluklar öncelikle kapatılmalı ve dış alanda yığın olarak bulunan keresteler, ağaç dalları varsa bunlar ortadan kaldırılmalıdır. MERSİN İLAÇLAMA uzman ekibiyle sizlere profesyonel hizmet sunar problemin çözümü için bizimle irtibata geçebilirsiniz.mersin.ilaçlama

Kokulu Ev Karıncaları

mersin.ilaçlama

mersin.ilaçlama

Fiziksel Özellikleri

Boyları 3-4 mm arasında değişmektedir.Renkleri ise kahverengi olup çiğnendiklerinde çürük hindistan cevizi kokusu alınır isimlerini buradan almışlardır.

Yaşam Evreleri
Sayılarını binlerle ifade edebileceğimiz kadar çok fazla işçi karınca ve birden çok kraliçeden oluşan kolonilere sahiptirler fakat yemle beslenmeyi tercih etmedikleri için kontrol altına alınması oldukça zordur.koloniler bulunmalı ve ortadan kaldırılmalıdır.MERSİN İLAÇLAMA gibi böcek ilaçlama konusunda profesyonel bir firmanın yapacağı kontroller ,incelemeler ve düzenli hizmet oldukça faydalı olucaktır. mersin.ilaçlama

Barınma Alanları
Bu tür karıncalar dış alanda üst üste dizili malzemeler var ise onların arasına yerleşebilirler ortamda bulunan bitki yığınlarına ağaç kabukları içerisine zemin kaplamalarının altına yuva kurabilirler iç mekanlarda ise duvar aralarındaki boşuklara halı altlarına yuvalanabilirler.

Korunma İpuçları mersin.ilaçlama
Bu tür karıncalar çok miktarda yuva kurarlar ve farklı noktalara yuva kurdukları için kontrolü oldukça zordur.en etkili yöntem kolonilerin yer tespitinin yapılması ve değişik yemleme metodlarıyla kolonileri yok etmektir.Bulunan bir mekan etrafında ki yığılı malzemeler ortadan kaldırılmalıdır.MERSİN İLAÇLAMA gibi profesyonel bir firmadan düzenli hizmet almak doğru olacaktır.mersin.ilaçlama

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Call Now ButtonHEMEN ARA