mersin çok ayaklı böcek

mersin çok ayaklı böcek

mersin haşere ilaçlama : 0507 762 71 34

Termal sisleme yöntemi yoğun böcek aktivitesinin olduğu, depo işyeri gibi yerlerde uygulanır. İlaç(pestisit) ısıtlıp mazot dumanı ile birlikte ortama atılır. Şehir ve sokak ilaçlamalrında doğayı tahrip ettiğinden bu uygulamanın açıkta yapılması yasaklanmıştır.

YÜZEY SPREYLEME İLE İLAÇLAMA YÖNTEMİ

Pratikte ençok uygulanan ilaçlama yöntemidir. Çeşitli pompalarla kokulu ve kokusuz olamk üzere iki şekilde uygulanır.

Kokulu ilaçlama yöntemi

Ev, işyeri ve fabrikalar için en etkili yöntem sıvı kokulu ilaçlama yöntemidir. Bu yöntemde ilaçlamaesnasında ve sonrasında mekanınızı kısa süreli terk etmeniz gerekmektedir. Kokulu sıvı ilaçlama yöntemi genellikle haşerelerin yoğun olarak görüldükleri mekanlara uygulanır. İlaçlama yaptırmadan önce açıkta gıda bırakılmamalı ve tencere,kap vs gibi eşyalar muhafaza edilmedilir. İlaçlama esnasında mekanda kesinlikle evcil hayvan bulundurulmamalıdır.

Kokusuz ilaçlama yöntemi 

Kokusuz haşere ilaçlama yöntemi haşerelerin yoğun olarak bulunmadığı mekanlarda uygulanır ve uzun vadede etkilidir. Bu yöntemde mekanınızı terk etmenize veya herhangi bir temizlik yapmanıza gerek yoktur.Kokusuz ilaçlama sıvı püskürtme yöntemiyle yapılmaktadır.

JEL İLAÇLAMA
Jel ilaçlar özel yapılı ilaçlar olup haşere için kullanılan ilaçlardır. Bu ilaçların kesinlikle kokusu insanları rahatsız etmez. Kendine has kokuları ile böcekleri kendi üzerine çeker. Jel ilaçtan tüketen böcekler ilacın etkisi ile ölürler ve ölen böcekleri tüketen diğer böcekler de ondan sonra ölürler. Jel ilaçlar evin belli bölgelerine uygulanır. Jel ilaçlar ile yapılan ilaçlamada kesinlikle evinizi terk etmenize gerek yoktur bu bakımdan jel ilaç uygulaması çok kolay ve sağlıklıdır. Jel ilaç uygulaması günün herhangi bir saatinde ve herhangi bir yere rahatlıkla uygulanır. Jel ilaçlar sağlık bakanlığı onaylı ilaçlar olup kesinlikle haşere dışındaki canlılara zarar vermez.
Jel ilaçlar her haşere için uygulanmaz sadece belli başlı haşereler için kullanılır. Evlerde görülen hamam böcekleri ve türleri için kullanılırken zor ölen pire tahtakurusu gibi haşerelerde kullanılmaz.
Jel ilaçlar diğer ilaçlardan farklı bir yapıda olduğundan kalıcı özeliğe sahiptir. Jel ilaçlar kesinlikle ilaçlamasından sonra ortamdan silinmemeli çünkü kalıcı etkisi ile uzun zaman haşerelere etki eder.
Jel ilaç uygulaması 2000 li yılarda ilk kez ülkemizde kullanıldı ve hala kullanımı devam etmektedir.
Jel ilacın güzel bir yanı kalıcı olduğu için daha sonra çıkan haşere yavrularına da etki eder ve daha sonra dış ortamdan gelen diğer böceklere de etkili olur.ljdoşqdeşksadlaçdaŞDasşdadaşdadçasdqereuerpıwelırewlrjweçrweçnr€rwebr werwe r werwerweörwerwerçew rw şr çwerşwrşwerwerşwerweç çrweşrweşrweşr werweşrjşwerşwe rw er wriwe .werweirwe

JEL İLAÇLAMASINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER
1 – Jel ilaçların uygulandığı alanda yaşayan insan ve evcil hayvanlar bu ilaçlamadan etkilenmez
2 – Jel ilaçlar hiçbir şekilde diğer ilaçlar gibi itici şekilde kokmaz
3 – Jel ilaçlamasında kesinlikle evi terk etmeye gerek yoktur.
4 – Jel ilaçlama esnasında kapı ve pencerelerin kapanmasına gerek yoktur.
5 – Jel ilaçlama öncesi ilaçlama için ayrıca hazırlık yapmaya gerek yoktur. Evlerin toplanması, gıdaların toplanması gibi sıkıntılara girmeye gerek yoktur.
6 – Jel ilaçlama sonrası kesinlikle temizlik yapmanıza gerek yoktur çünkü ilaçlar kullanıldığı alanda uzun zaman kalıp etkili olması gerekir.
7 – Jel ilaçlar uzun süre etkisini devam ettirir.
8 – Jel ilaçlar ile ölen böceği besin olarak kullanan diğer böceklerde öldüğü için çok etkili ve ekonomik bir ilaçlamadır.
9 – Jel ilaçlar sağlık bakanlığı onaylı ilaçlardır kesinlikle çevreye herhangi

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

HEMEN ARA