MERSİN ARI İLAÇLAMA

MERSİN ARI İLAÇLAMA

 

MERSİN ARI İLAÇLAMA mutfaklarımızda ya da lokanta, büfe gibi yerlerde de rastlanabilecek olan karıncalardan kurtulmak, besinlerimize verdikleri ya da bitkilere verdikleri zararlardan dolayı önemlidir. Karınca ilaçlama, bu canlıların bulundukları yuvaların yerleri tespit edilmesi ardından uygulanmalıdır.

MERSİN ARI İLAÇLAMA kendi ağırlıklarının 20 katı daha fazla ağırlık taşıyabildiklerinden, doysalar bile yiyecek bulmaya ve toplamaya devam ederler. Bu görev, koloniler içerisinde bulunan işçi karıncanındır. Bu haşere yemek bulmaya gittiğinde ardında bir koku salgılar ve yemek bulduğunda bu koku molekülleri sayesinde diğerleriyle iletişimini sağlar.  Yalnız yaşayamayan karıncalardan kurtulmak, sayıları çok fazla olduğundan ve görüldüğünün dışında daha bir o kadar sayıda da yuvalarında bulunabileceklerinden muhakkak karınca ilaçlama uygulatılmalıdır. Evlerimizde ya da iş yerlerimizde, ofislerimizde bulunan bu haşereler, daha çok şekerli yiyeceklerin bulunduğu, kırıntıların olduğu mutfaklarımızı istila ederler. Karınca ile mücadele, dışarıdan temin edilen ilaçlar alınarak bireysel olarak mümkün olmamakla birlikte, zaman kaybından başka bir yöntem değildir.

Karınca kolonisinin başında bulunan kraliçe karınca, uygun herhangi bir alan bulduğundan başka bir koloni oluşturur. Bu şekilde çoğalan karıncalardan kurtulmak günden güne daha da zorlaşır. hastalıkların azalması için sürekli olarak tekrarlanması gereken bir işlem. Bazen dikkate bile almadığımız sivrisineklerin aslında içlerinden her türlü mikrobu taşıdığını hiçbir zaman unutmamalıyız. Genelde bahar aylarında ve yaz aylarından ortaya çıkmaya başlayan sivrisinekler kendi vücutlarından kat be kat fazla kana emebilen hayvanlardır. Sivrisinekler üremek için mutlaka kana ihtiyaç duyarlar. Dişi sivrisinekler kan ile beslenirken erkek sivrisinekler sebze ve meyve suları ile beslenirler. Sivrisinek ilaçlama sadece bir aileyi değil orada bulunan bütün insanların hayatlarını kurtarabilir. Sivrisineklerin kanımızı emdiği yerde kızarıklıklar olur. Vücudumuza konmasını en geç fark ettiğimiz hayvanlar olan sivrisinekler hastalık bulaştırma riski en fazla olan hayvanlardır. Bu yüzden sivrisinek ilaçlama bu küçük ama çok zararlı hayvanların yok edilmesinde en etkili yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. İnsanlara bulaştırdıkları hastalıklar arsında humma ve sıtma ilk sırada yer alıyor.MERSİN ARI İLAÇLAMA Karınca ilaçlama, her alana temas edebilecek, gözle görülmeyen en kuytu köşelere bile etki edecek ilaçlama yöntemleri uygulanarak gerçekleşmektedir. Bu nedenle de her alanda görülebilecek bu haşerelerin yok edilmesi oldukça kolaydır. Yumurtalama ile çoğalan bu haşere, üremesini gerçekleştirmek için kendine uygun yer bulur. Kanatlarını koparıp, yuva girişlerini kapatarak bu yumurtalara güvenli alanlar sağlar. Dişi karınca, bu süre zarfında uzun süre aç susuz kalacağından, kanatlarını yiyerek yaşamını sürdürür. Erkek ise çiftleşmeden kısa süre sonra ölür. Oluşan yavrular kuru havadan etkilendiklerinden, dişi karıncalar nemli havaları tercih eder ya da havayı nemli tutmaya çalışır. Bu canlıların, yumurta bırakabilecekleri yerlerin tespitinden sonra yapılan karınca ilaçlama daha kesin sonuçlar alınmasını sağlayacaktır.

Dış mekânlarda ağaçların üzerlerinde, toprak altlarına yaptıkları yuvalarda yaşayan karıncalar, evlerimizde de görülebilir ve her alanda karınca ilaçlama uygulatılmalıdır. Hem ağaçlara, yeşilliklere, bitkilere zarar verecek olan bu haşere, hem evdeki yiyeceklerimizi de tüketecektir. Karıncadan kurtulmak bu yüzden önemlidir. Karınca ilaçlama gerçekleşmesi ardından, yüzlercesi bir arada bulunan bu haşereler kolaylıkla yok edilir

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Call Now ButtonHEMEN ARA