kuyuluk böcek ilaçlama

kuyuluk böcek ilaçlama

Mersin İlaçlama 0507 762 71 34

Mersin İlaçlama 0507 762 71 34

Ev ilaçlama Mersin

Haşere ve kemirgenlerin; yaz aylarında olduğu gibi, kış aylarında da en sık görüldüğü alanların ev olmasının temel nedeni; böceklerin nemli ve sıcak bir alanda daha hızlı çoğalmaları ve yiyecek ihtiyaçlarını giderebildikleri alanda uzun süre yaşayabilmeleridir. Ancak evlerde insanlara doğrudan verdikleri zararların yanı sıra, bakterilerin aşırı bir biçimde artışına da yol açan böcekleri yok etmek için ev ilaçlama yaptırmak şarttır. Haşerelerin ortamdaki yoğunluğunun sona erdirilmesi için etkili haşere ilaçları kullanılması ve haşere ile mücadele alanında uzmanlaşmış Ev ilaçlama firmaları tarafından hizmet alınması büyük önem taşımaktadır.

 

Evlerde En Sık Görülen Haşereler

Haşerelerin hemen hepsi, ev gibi kapalı alanlarda yaşamaya uyum sağlamıştır. Akrep, yılan gibi doğal yaşam ortamında bulunması gereken canlılar dahi, kapalı alanlara yiyecek bulma ya da olumsuz hava koşullarından koruma gibi sebepler ile girebilmektedir. Dolasıyla evlerde görülen haşerelerin, temizlik ve hijyen gibi kıstaslar ile yok edilmesi mümkün değildir. Zira haşereler kirli alanda görülebildikleri gibi temiz alanlarda da görülebilmektedir. Pire, hamam böceği, fare gibi zararlı canlıların da en sık görüldüğü alanların başında gelen evlerde yapılacak böcek ilaçlama uygulamalarında, kaliteli haşere ilacı kullanımı ve profesyonel ilaçlama tekniği uygulaması son derece önemlidir.

Evlerde en sık görülen haşereler yaz aylarında; pire, hamam böceği türleri, karınca ve sinektir. Nemli alanlarda çok hızlı çoğalan bu haşere türleri, yaz mevsimlerinde her alana kolaylıkla yayılarak ciddi sorunlara neden olabilmektedir. Bu nedenle de  uygulamaları, yaz aylarında daha sık yapılmaktadır. Kış döneminde ise; tarla faresi, ev faresi ve sıçan gibi kemirgenler evlerde çok sık görülür. Kemirgenlerin yanı sıra; tahta kurusu, akar gibi parazitler de hem sıcak hem de soğuk havalarda evleri işgal eden zararlılar arasında bulunmaktadır.

Ev ilaçlama Nasıl Yapılır?

Evlerde görülen haşere türlerini yok etmek ve sağlıklı yaşam alanlarını oluşturabilmek için özel ilaçlama teknikleri kullanılmalı ve kaliteli haşere ilaçları tercih edilmelidir. Evdeki haşere probleminin tespiti doğrultusunda belirlenecek haşere ilacı ve ilaçlama tekniği ile yapılacak profesyonel uygulamalar, başarılı sonuçlar verecek ve haşerelerin tamamen yok olmasını sağlayacaktır. Haşerelere ve kemirgenlere karşı sıvı, jel ya da diğer formlardaki özel ilaçlar kullanılarak ev ilaçlama yapılabilmektedir.

1. Sıvı ilaçlama

1- Ev ilaçlama uygulamalarında en sık tercih edilen yöntemlerin başında sıvı ilaç kullanımı gelir.

2- Sıvı ilaçlar ile yapılan ev ilaçlamada, hem haşereler yok edilmiş olur, hem de ortamdaki zararlı organizmaların popülasyonunun azalması sağlanır.

3- Sıvı ilaçlar, püskürtme ya da buharlama teknikleri ile uygulanabilmektedir.

4- Buharlama tekniği ile yapılan ev ilaçlama uygulamasında, evin en az iki saat kapalı tutulması ve yeterli düzeyde havalandırılmadan kullanılmaması gereklidir.

5- Püskürtme tekniği kullanılarak yapılan sıvı ilaçlama uygulamalarında, ortamın uzun süre kapalı tutulması şart olmadığı gibi, ev ilaçlama işlemi yapılırken, 20 dk. kadar kapalı tutulması gereklidir.

6- Ev ilaçlama; sıvı uygulamalarda kokulu ya da kokusuz olarak da yapılabilmektedir.

7- Haşereler ile mücadele için evde yapılan böcek ilaçlama uygulamalarında kullanılan ilaçların; bebeklere ve evcil hayvanlara zarar vermemesi için, birtakım önlemlerin alınması gereklidir. Bunun yanı sıra böcek ilaçlama firması, bu konuda dikkatli olmalı ve uygulamadan önce ve sonra alınması gereken tedbirler hakkında bilgilendirme yapmalıdır.

8- Ev ilaçlama için kullanılan ilaçların; evdeki eşyalara zarar vermeyecek niteliğe sahip olması şart olduğu gibi, gıda maddelerinin ilaçlama öncesinde hava almayacak biçimde korunması şarttır.

2. Jel ilaçlama

I- Evdeki haşereler ile mücadele için en sık kullanılan yöntemlerden biri jel ilaçlamadır.

II- Yalnızca hamam böceği türleri üzerinde etkili olan jel ilaçlama; pire, kene, fare gibi canlılara karşı hiçbir etki göstermez.

III- kakalak, alman hamam böceği, kara Fatma gibi canlılar ile mücadele için evde jel ilaçlama sıklıkla uygulanmaktadır.

IV- Jel ilaçların uygulanması sırasında, evin boşaltılmasına gerek olmadığı gibi, gıda maddeleri için önlem alınması şartı da yoktur.

V- Jel ile yapılacak uygulamalarda, profesyonel böcek ilaçlama firmaları tarafından hizmet almak, hamam böceklerinin çok kısa sürede yok edilmesini sağlayacaktır.

VI- Hamam böcekleri ile mücadele için kullanılabildiği gibi; bu haşerelerin eve girişine karşı önlem almak amacıyla da jel ilaçlama yapılabilmektedir.

3. Fare İlaçları

* Evde fare sorunu özellikle kış aylarında çok sık yaşanmaktadır. Bunun için evde fare ilaçlama yapılabildiği gibi, fare girişine karşı önlem alabilmek için istasyon da kullanılabilmektedir.

* İnsan yaşam kalitesini büyük ölçüde düşürdüğü gibi, maddi olarak da ciddi kayıplara yol açabilen fareleri yok etmek için uzman ilaçlama servisleri tarafından hizmet almak gerekmektedir. Bu doğrultuda bireysel yöntemler insan sağlığına ciddi ölçüde zarar verebilmektedir.

* Fare istasyonu ev ilaçlama uygulamalarında sık kullanıldığı gibi, istasyon kullanılmaksızın kemirgenlerin görülebileceği alanlara direkt olarak fare ilaçları da uygulanabilmektedir.

Ev ilaçlama Şirketleri

Haşerelerden kurtulmak her alanda büyük önem taşıdığı gibi, evlerde bu durumun önem derecesi artış göstermektedir. Zira temel yaşam alanı olan evlerde, haşere ve kemirgenler insan sağlığına büyük zararlar verebileceği gibi, maddi hasarların oluşumu da engellenemeyecektir. Bu nedenle evdeki haşereleri yok etmek için kaliteli böcek ilacı kullanan ve alanında uzman olan ev ilaçlama firmaları tarafından hizmet alınması gereklidir. Sağlık Bakanlığından onaylı olmayan ev ilaçlama şirketleri, sağlık sorunlarına yol açabileceği gibi, haşerelerin yok edilmesini de engelleyecektir.

Ev ilaçlama Fiyatları

Ev ilaçlama fiyatları; evin büyüklüğü doğrultusunda hazırlanacak haşere ilacı miktarına göre belirlenir. Bunun yanı sıra, evde görülen haşere ya da kemirgen türü ile yoğunluk derecesi de ev ilaçlama fiyatları belirlenirken, göz önünde bulundurulur.

davultepe ilaçlama,davultepe haşere ilaçlama,mersin

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Call Now ButtonHEMEN ARA