kuş biti ilaçlama mersin

kuş biti ilaçlama mersin

Ev ve işyerlerini vermiş olduğumuz başlıca hizmet türleri

Karasinek hakkında kısaca bilgiler.

0.5-1 cm boyunda siyah gri renktedirler. Çöp ve gübre gibi nemli organik madde bulunan yerlere 100-150 tanesi yığın halinde yumurtalarını bırakır. Çıkan larvalar organik maddelerle beslenir ve sıcak havada ortalama 7-8 günde sinek olarak uçar. Çok çabuk ürerler. Her türlü gıda ve çöp artıklarıyla beslenirler ve ortalama 3 km uçarak çevrede insanların yaşadığı her yeri istila ederler ve vucutlarında çok çeşitli hastalık mikropları taşıdığı için her dolaştığı şeye mikrobu bulaştırırlar. Zira her 5 dakikada bir gezdiği yerlere dışkı bırakırlar

Dişiler siyahımsı koyu kahve, erkekler koyu kırmızımsı kahve renktedir. Erkeklerde ön kanat abdomen sonuna kadar uzanır, dişilerde ise ön kanat iyice küçülmüş veya dumura uğramış durumdadır. Boyları 13-30 mm civarındadır, dişiler erkeklere göre daha oval yapılıdır.

Dişiler yumurta paketlerini çevrenin durumuna göre uygun bir yere bırakırlar, ancak bu paketi bırakmadan önce 1 hafta kadar abdomen ucunda taşırlar. Yumurta paketi içinde 14-18 adet yumurta bulunur. Paket 30 c◦’de 5-6 haftada açılırlar. Dişi hayatı boyunca 6-10 adet paket bırakabilir, bu sayının 25’ten fazla olabildiğide bilinmektedir.

Anophelinae ve Culicinae olmak üzere iki alt familyaya ayrılmaktadır. Dünyada 3600 türünün bulunduğu, en büyük alt familyasının ise 3000 tür ile Culicinae olduğu bilinmektedir. Ülkemizde ise Anophelinae alt familyasından 10, Culicinae alt familyasından 40 adet olmak üzere toplam 50 tür bulunmaktadır.

Anophelinae türleri yumurtalarını tek tek su yüzeyine bırakırlar. Yumurtaları genelde kayık şeklindedir. Culicinae türleri yumurtalarını su yüzeyine veya su ile kaplanacak alanlara tek tek veya kümeler halinde bırakırlar. Bazen de yumurtalar sucul bitkilere yapıştırılır. Dişiler kan emdikten 2-3 gün sonra 50-200 yumurta bırakırlar.

Kalorifer böceği, kalabalık gruplar halinde yaşayan bir böcek türüdür. Yaşam alanlarımızda gördüğümüz bir böcek, alanda yüzlerce böceğin olduğunun habercisidir. Dolayısıyla,  profesyonel kalorifer böceği ilaçlama hizmeti almak gerekmektedir. Amatörce alınan hizmetler, kalorifer böceğinden kurtulmak için yeterli değildir.

Uzmanlarımızla Profesyonel Hizmetler

Ergin 3-5 cm boyunda kahverengindedir. Hamamböcekleri içinde en büyük olandır. Tam gelişmiş kanatlara sahiptirler. Dişilerde kanatlar vücutla aynı uzunluktadır, erkeklerde ise posteriörde vücuttan 4-8 mm kadar dışarı taşar.

Dişiler çiftleştikten sonra yumurta paketlerini sıcak buldukları gizli yerlere bırakırlar. Bu tür yumurta paketini genelde abdomen sonunda taşımaz.                                                                                                                                                                                                                 Ağızlarından salgıladıkları özel bir sıvı ile yumurta paketlerini bıraktıkları yere yapıştırırlar ve üstlerini kapatarak gizlerler. Bir pakette genelde 14-24 adet yumurta bulunur. Uygun şartlarda dişi 30-90 adet yumurta paketi bırakır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

HEMEN ARA