jel ilaçlama mersin

jel ilaçlama mersin

jel ilaçlama mersin firmamız Misyon olarak

gerek ticari, gerekse konut alanlarında düzenli ,sistemli ve güvenilir olarak yapılacak ilaçlama uygulamaları ve kontrolleri ile insanlara ihtiyacı olan hizmeti sunmaktır.

Firma olarak haşere mücadelesinde kullanacağımız ilaçların seçiminde tercihimiz; gelişmiş ülkelerde de kullanılan güvenilirliği ve kalitesi ispatlanmış ve belgelenmiş, insan sağlığına ve çevre sağlığına dost bir o kadarda hedef vektörlere düşman olan, Dünya sağlık örgütü (WHOPES) onaylı ilaçlar ve Sağlık Bakanlığının onay verdiği ilaçlardan oluşmaktadır.

Gündüzleri pek gezinmezler ve ışığa karşı hassas yapıları vardır. Çoğunlukla beslenmek için geceleri ortaya çıkarlar. Gece bulduğu yiyecek kırıntılarını ve açıkta kalan yemekleri üzerinden beslenir.Yiyecek bulamadıklarında ise ölmüş böcek leşleriyle beslenirler. Hamam böceği besin olmadan 30 – 40 gün kadar yaşar.
     Hamam böceği vücut direnci çok güçlü olan bir haşeredir. Ultra viole ışınlarına karşı bile dayanıklıdırlar.Sıcaklık ve soğukluk bakımından güçlü yapısı vardır. İnsanların dayanamadığı sıcaklığa ve soğuğa dayanırlar.50 derece sıcaklığa dayandığı gibi -30 derecede de yaşayabilir.
Yaşadıkları yere ve türlerine bağlı olarak farklı renklerdedirler. Bazıları siyah, bazıları kızıl, bazıları da kırmızımsı olabilmektedirler.Yıl içinde birkaç kez kabuk değiştirerek kendi vücutlarını yenilerler. Kabuğu değişmiş hamam böcekleri daha genç ve dinamik olurlar. Kabuğu değişmiş olanlar aynı gün içinde yeni kabuğuna bürünür.
     Hamam böceği (kalorifer böcekleri) genel olarak 2-2,5 yıl kadar yaşar. Vücudu çok dirençlidir. Ayak kopmalarında veya herhangi bir uzvu koptuğunda dahi ölmezler hatta kafaları kopsa dahi haftalarca yaşarlar.
     Hamam böcekleri yumurta bırakarak çoğalırlar. Hamam böceği yumurtasını görmek mümkün değildir. Çünkü çok ufak yumurtaları vardır. Yumurtalarını evlerde duvar diplerine ve evdeki çatlaklara bırakır.
     Çoğu hamam böceği türünde yılda 1 defa çiftleşme olur. Bu çiftleşme bazı türlerde ömürleri boyu kendilerine yeter. Hamam böceği bir yıl içinde aynı çiftleşmeden 4 veya 5 defa yumurta bırakır. Her yumurtlamada 500 e yakın yumurta bırakır. Hamamböcekleri geceleri aktif olduğu için geceleri beslenirler, gündüzleri evlerin kuytu köşelerinde dinlenirler.
     Hamam böcekleri halk arasında farklı isimler ile anılırlar. Hamam böceği ( kalorifer böceği, alman hamam böceği, amerikan hamamböceği, oryantal hamam böceği) gibi birçok isim alırlar. Aslında bu aynı haşere grubudur fakat türleri farklı olduğu için hepside kalorifer böceği diye anılırlar. Halk arasında hamam böceği de denmektedir.
jel ilaçlama mersin

jel ilaçlama mersin

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Call Now ButtonHEMEN ARA