ilaçlama fiyatları

ilaçlama fiyatları

ilaçlama fiyatları

ilaçlama fiyatları

ilaçlama fiyatları

Hamam böceği ilaçlama mutlak suretle profesyonel olarak yapılması gerekir. Bu bunun nedeni ise bu haşerelerin üreme ve beslenme kriterlerinde gizlidir. Örneğin hamam böcekleri öldükleri anda bile yumurta bırakabilmek gibi eşsiz yeteneklere sahiptirler. Yine her hangi bir yiyecek tüketmeden otuz gün, su içmeden ise tam olarak sekiz gün yaşamlarını devam ettirebilirler. Bu haşerelerin kafalarını kopardığınızda dahi bir hafta yaşayabilmeleri ise insanları hayrete düşürmektedir.

Hamam böcekleri siyah, koyu kahve, kızıl gibi değişik renklere sahiptirler ve boyları türlerine yaşamlarını sürdükleri alanlara göre değişiklik gösterebilmektedir. Eklembacaklı haşereler arasında incelenirler ve oldukça hızlı üreyebilen bir haşere gurubu üyesidir. Ortalama boylarının 0,5 cm den başlayarak 3 cm’ e kadar ulaştıkları gözlemlenmiştir. Hamam böcekleri en aktif olarak gece saatlerinde gözlemlenirler. Gündüz saatlerini ise genelde dinlenerek geçirirler.

ilaçlama fiyatları

ilaçlama fiyatları

Hamam Böcekleri Nasıl Ürerler

Hamam böceği içerisinde kendi yumurtaların bulunduğu kapalı kapsüller bırakarak üreyen bir haşere türüdür. Her bir kapsülün içerisinde ortalama olarak 35 ile 40 arasında hamam böceği yumurtası bulunur. Haşerenin yumurta içerisinde çıkma süreleri ortalama yirmi bir gündür ve bir hamam böceği yıl içerisinde sekiz ile on kez yumurtlayabilir.

Hamam böcekleri nemli ve sıcak olan alanlarda yaşamayı tercih ederler. Uygun olan hava ve ısı koşullarının oluştuğu her türlü ortamda ve de yılın dört mevsiminde üreyebilmektedirler.

Etkin ve kalıcı çözüme ulaşabilmek için ilk hamam böceği ilaçlama yaptırdıktan yirmi bir gün sonra kapsülden çıkacak olan yavru hamam böcekleri için ikinci ilaçlamanın yapılması gerekmektedir. Hatalı ilaç kullanılmaması çok önemlidir. Çünkü hama böceği ilaca karşı çok hızlı bağışıklık kazana bilmektedir. Tüm bu sebepleri göz önüne aldığımız takdirde hamam böceği ilaçlama yaptırırken profesyonel firmalarla çalışmanın önemini daha iyi anlayabiliriz.

Kalorifer böceği en hızlı üreyen ve mücadelesi en zor olan hamam böceği türlerinin başında gelmektedir. Bu haşereler daha fazla kalorifer petekleri çevresinde görüldükleri için halk arasında kalorifer böceği adını almıştır. Bu haşereler bizlere inanılmaz gelen bazı özelliklere sahiptirler ve omurgasız canlı türleri arasında yer alırlar. Kalorifer böceklerinin başlarında yön ve yiyecekleri çok hızlı bulabilmelerini sağlayan antenler bulunur.

Bu haşerelerin bacaklarının vantuzlu olmalarından dolayı tavanlarda ve duvarlarda rahatlıkla hareket edebilirler. Kalorifer böceği bizlerin yediği gıda artıklarından beslenen canlılardır. İnsanların bulunduğu tüm ortamlarda bu haşereleri görmek mümkündür. Kalorifer böceklerinin vücutları soğuğa ve yüksek ısıya rahatlıkla dayanabilen bir yapıya sahiptir.

 

Kalorifer böceğini ilginç yapan bir diğer özelliği bir gecede ortalama olarak 3,5 ile 5 km arasında yol kat etmeleridir. Kabaca bir hesap yapacak olursak bir gece de bir binayı baştan aşağı dolaştıklarını söyleyebiliriz. Kalorifer böceğinin evlerimizde üreyeceği ilk alanlar evimizin mutfak ve banyo kısımlarıdır. Bu haşereleri gündüzleri görmek pek mümkün değildir. Karanlıkta dolaşmayı tercih ettikleri için geceleri daha çok aktifleşirler.

 

Kalorifer böceği ilaçlama yapan firmanın profesyonel olması gerekir, çünkü kalorifer böceği yumurtlama yöntemi ile çoğalan haşerelerdir. Yumurtalarını üzerinde, sırtlarına yakın olan bir bölgede taşırlar ve dış alana kapsül içerisinde bırakırlar. Bu kapsüller kesinlikle hiçbir ilaçtan etkilenmezler bu yüzden mutlaka açılması gerekmektedir. Her kapsülün içinde 40-50 adet arası yavru kalorifer böceği yumurtası bulunur. Bu haşereler ölürken dahi yumurta kapsülleri bırakabilmek gibi inanılmaz bir özelliğe sahiptirler.

 

Kalorifer Böceği Zararları

 

Kalorifer böceği insanı ısıran ya da direk temas eden bir haşere türü değildir. Dolaştıkları alanlardaki her türlü mikrop ve hastalıkları taşıyarak yaşam alanlarımıza getirirler. Gıdalarımız üzerine dışkı ve kusmuklarını bırakırlar. Bu da insanlar üzerinde gıda zehirlenmesi ve alerjik reaksiyonlara sebep olur. Ayrıca birçok hastalığın yayılmasında da önemli bir role sahiptirler. Bu hastalıkların başlıcaları, astım, verem, mantar, dizanteridir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Call Now ButtonHEMEN ARA