hamam böceği neye gelir

hamam böceği neye gelir

hamam böceği neye gelir sorusu en çok sorulan sorulardan biridir. Hamam böcekleri yoğunlukla mutfaklara gelir sıcak,nem,su ve yiyecek mutfaklarımızda bolca mevcuttur. Hamam böceklerinden kurtulmanın en kesin ve kolay yolu evimizde hamam böcekleri yokken ilaçlatmaktır.Evimize girebilecek hamam böcekleri çoğalmadan henüz yumurtlayamadan imha edilmiş olur böcek sorunu yaşamayız.

hamam böceği neye gelir

hamam böceği neye gelir

Karafatma olarak bilinen hamam böceğinin bir diğer ismi oryantal hamam böceğidir. Karafatmanın (oryantal hamam böceği) rengi siyahtır ve oldukça parlaktır. Diğer türleri arasında en büyük olanıdır boyu 2-3cm arasıdır. Oryantal hamam böceği (karafatma) 6 tane eklem bacağa sahiptir. Ev içerisinde nemli yerlere yerleşir. Baş kısmındaki 1 çift antenle nem ve yiyecek yeri algılayabilir. Oryantal hamam böceği(karafatma) her türlü organik ve inorganiği yer. Kanatlı yapıya sahip olan erkek böcek kanatlarını uçmak için kullanmaz. Oryantal hamam böceği yumurtlama yaparak çoğalır. Böcek her yumurtlama döneminde 100-150 adet civarı yumurta yapar. Oryantal hamam böceği ancak 1-1,5 yıl yaşayabilir. Hamamböcekleri koloni halinde yaşar. Gece yuvasının dışına çıkarak hareketli yaşayan bu böcekler, gündüzleri genellikle yuvalarında olur. Üzerinde fazlaca mikrop taşıyan oryantal hamam böceği birçok hastalığı da beraberinde taşır ve bizlere bulaştırır.

hamam böceği neye gelir

Dizanteri, verem, antrax, astım, gıda zehirlenmeleri, pnomoni, hepatip, gibi hastalıkların mikrobunu taşıyıp bu hastalıklara neden mantar hastalıkları, pnomoni, hepatip, alerjik reaksiyon hastalıklarının bulaşmasına neden olur. Oryantal hamam böceği (karafatma) ilaçlama yapılmadan yok edilmesi imkânsız bir böcek türüdür. Sürekli yavrulayarak çoğalır. Hamam böceği ilaçlama İzmir’de size en yakın şubemizle hizmet vermektedir. İlaçlarımız 6 aydan uzun süre garanti kapsamındadır. İlaçlama yapan elemanlarımız eğitim almış profesyonel çalışandır. Oryantal hamam böceği (karafatma) ilaçlamasında kokulu, kokusuz, jel ve tebeşir ilaçlama yapılır. Gıda üzerine iş yapan yerlerde periyodik ilaçlama yapılması şarttır.

ALMAN HAMAM BÖCEĞİ

Alman hamam böceği yapı ve şekil olarak diğer hamam böceği türlerinden ayrılan bir böcek türüdür. Alman hamam böceğinin ( kalorifer böceği ) boyu yaklaşık olarak 1,5 – 2cm kadardır. Renkleri sarımtırak ve kırmızımsı bir yapıdadır. Hamam böcekleri arasında en hızlı kaçabilen ve en hızlı hareket eden böcektir. Ortalama olarak bir Alman hamam böceği 1 – 1,5 yıl kadar yaşar ve bu zaman zarfı içinde 30 – 40 bin kadar yumurta bırakır. Beslenmesini tamamlayan bir hamam böceği çiftleşir ve yumurta bırakır genellikle bir defasında 300 – 350 kadar yumurta bırakır ve yumurta paketlerinde 30 – 50 kadar yumurta bulunur. Hamam böcekleri bazen bir defa çiftleşme ile defalarca yumurta bırakır bazen de her yumurta bırakmada yeniden çiftleşir. Hamam böcekleri aynı zamanda 1 yıl içinde birkaç kez kabuk değiştirebilir. Her kabuk değişiminden sonra daha genç ve parlak bir görünüm alır. Genellikle kabuk değişimi ve yeni kabuğa bürünmeleri aynı gün içinde tamamlanır.

Alman hamam böceği genellikle geceleri beslenir. Bu böcekler çok pis olan böceklerdir ve ortamda buldukları her türlü atıkları ve yiyeceği yerler. Gündüzleri nadiren görülürler. Bu böcekler nemli yerlerde bulunur ve buradaki diğer böcekler ile beraber aynı ortamı paylaşır. Alman hamam böceği ve diğer hamam böcekleri insanlara birçok hastalık ve mikrop bulaştırdıkları için mutlaka bunlarla mücadele etmek gerekir. Hamam böcekleri ev ortamına birçok yerden birçok şekilde ulaşabilir. Genellikle ya dışarıdan alınan bir eşya veya pazardan alınan sebze ve meyveler ile gelir, ya açık bırakılan kapı ve pencereden, ya da pis su akarlarından olmak üzere birçok şekillerde evlere kadar gelirler. Alman hamam böceğinden kurtulmanın en güzel yolu ilaçlama yapmaktır. Yasal bir ilaçlama firması olan şirketimiz alman hamam böceği ve diğer zararlı haşereler ile mücadele etmektedir. Ev ve iş yerlerinde zararlı haşereniz varsa mutlaka bize ulaşın. Vereceğiniz ilaçlama randevusu ile en kısa zamanda tüm zararlılardan kurtulursunuz. Alman hamam böceğinden kurtulmak için ilaçlamada hem sıvı ilaçlar kullanılır ve hem de jel tarzı ilaçlar kullanılır. Hamam böceği ilaçlama profesyonel ekipler yapılması gereken bir işlemdir.

AMERİKAN HAMAM BÖCEĞİ

Amerikan hamam böceği, hamamböceği türlerinden biridir, birçok özellikleri aynıdır. Ergin olan böceğin boyu yaklaşık 2-3cmdir.Amerikan hamam böceğinin rengi kızılımsı kahverengidir, ortalama ömrü 15 aydır. Amerikan hamam böceğinin dişisi, sırtında taşıdığı 14-16 yumurta paketlerini uygun olan yerlerde bırakır. Amerikan hamam böceği bizim yediğimiz, yemediğimiz her şeyi yiyebilir, çok pis mikrop taşıyan bir böcektir. Amerikan hamam böceği(hamam böceği)açlığa dayanıklı, susuzluğa dayanıksız bir böcektir.

Çok aktif olan bu böcek türü geceleri hareketli, gündüzleri pasif yaşar. Hastalık vektörü olarak bilinen hamamböceği salgın hastalıkları insanlara bulaştırır. Mantar hastalıkları, alerjik hastalıklar, astım, verem, dizanteri, gıda zehirlenmeleri, Pnomoni, Gastroenteritis, Antrax, gibi hastalıkların mikroplarını üzerinde taşır ve bulaştırır. Amerikan hamamböceği evlere alışveriş poşetleriyle, kanalizasyon borularından sızan sularla, eşyalar arasında gelir ve mutfak, banyo gibi nemli yerlere yerleşir. hamam böceği neye gelir Amerikan hamam böceği ile bireysel yapılan mücadele asla başarı sağlamaz. Kendinizin alıp uygulayacağı ilaçlar hamam böceğini öldürmeyip direncini daha da artırabilir. Eğitimli kişiler tarafından uygun ilaç, böceğin yuvasının olabileceği alanlara, yumurta bırakabileceği köşelere yeterli miktarda yapılmalıdır. Böcek ilaçlama için Mersin bölgemizde size bir telefon kadar yakın olan şubelerimizle ilaçlama hizmeti vermekteyiz. İlaçlama hizmeti almak için 7 gün 24 saat bize ulaşabilirsiniz.

KALORİFER BÖCEĞİ

Kalorifer böceği, sıcak ve nemli yer sever. Rengi açık kahve tonlarındaki böcek, insanların yediği her gıdayı yer, farklı nesneleri de yemekten hoşlanır. Kalorifer böcekleri, genellikle akşam olduğunda gezer, gündüzleri yuvalarında olmayı tercih ederler. Eklem bacaklara sahip olan böcek, çok hızlı hareket edebilir. Dişiler üzerinde taşıdıkları, yumurtalarını her alana bırakırlar. Kalorifer böceği, tifüs, dizanteri, verem, astım, alerjik hastalıklar, mantar hastalıkları gibi bazı hastalıkları da insana bulaştırabilir. Susuzluğa 7-10 gün, açlığa 30-35 gün dayanabilir. İskelet yapısı bedeninin dışında gelişmiştir, kanatlı yapıya sahiptir. Kalorifer böceğinin algılama görevi yapan antenleri, bedeninden oldukça uzundur. hamam böceği neye gelir

HEMEN ARA