güve ilaçlama mersin

güve ilaçlama mersin

Haşere ve kemirgenlerle mücadele ve kontrol yöntemleri bir halk sağlığı hizmetidir. Etkin ve sağlıklı bir mücadele için halk sağlığında uzmanlık ve tecrübe insektisit bilgisi, haşere biyolojisi uygulama teknikleri sağlığa etkisi bilgileri yanında Sağlık Bakanlığı onaylı “İlaç Uygulama İzin Belgesi” ve güvenilirlik, garanti aramak gerekir. Bu yeterliliğe de ancak halk sağlığı dalında tecrübesi olan kuruluşlar verebilir. Sağlık Bakanlığı’ndan alınan ilaç uygulama izin belgesi tecrübesi ve deneyimli kadrosu ile kapalı ve açık alanlarda yürüyen haşere kemirgen ve uçan haşere mücadelesi ve kontrol hizmetleri yapmaktadır. En ileri haşere mücadele tekniklerini uygulayan firmamız mersin böcek ilaçlama

güve ilaçlama

 

Kelebeğe benzerliğiyle bilinen güveler, sağlığı tehdit etmeseler de yaşam sürdüğümüz alanlarda yer alan eşyaları, kıyafetleri ve gıda maddelerini kemirerek kullanılmaz hale getirirler. Maddi zararlara sebebiyet veren güveler en küçük titreşimleri bile hissederek kaçar ve saklanırlar. Bireysel olarak güveleri yakalamaya çalışmak bu canlıların kaçarak daha iyi gizlenmelerine neden olacaktır.

Yumurtlama ile üreyen güveler beslenme durumuna ve hava sıcaklığına göre değişiklik gösterirler. İyi bir ortamda yeteri kadar beslenen güveler 5-6 kez üremektedirler. Güve yumurtaları ortalama 1 hafta 15 gün yumurta içerisinde olgunlaşır. Yumurtadan çıkan yavru güveler yaklaşık 1 ay içerisinde ergin hale gelerek çoğalırlar.Güve türleri çoğalmadan yapılabilecek en etkili çözüm yolu güve ilaçlama uygulaması yapılmasıdır.Hizmet alacağınız güve ilaçlama şirketleri her tür güve türüne karşı ilaçlama yapabilecek profesyonelliğe sahip olmalıdır.Güve ilaçlama yöntemleri sıvı ilaçlama, kokulu ilaçlama ve kokusuz ilaçlama olarak uygulanmaktadır.

GÜVE TÜRLERİ;

 HALI GÜVESİ

Tüylü, yünlü ve pamuklu eşyalarda, kıyafetlerde, halılarda sıklıkla görülen halı güvesi eşyalara verdikleri zararlarla bilinirler. Halı güvesi yumurtalarını halı, ipekli elbise, deri eşya ve kullanılmayan eşyaların arasına bırakırlar. Önlem alınmadığı takdirde halı güveleri hızla ortama yayılır.

TAHIL GÜVESİ

Bu güve türü tahılı yiyeceklerle beslenir. Sıklıkla tahıl ambarlarında görülen tahıl güveleri ekinlere büyük zarar verirler. Hızlı bir şekilde üreyen tahıl güveleri yumurtalarını tahıl ve bitki üzerlerine yerleştirirler.

DERİ GÜVESİ

Deri eşyalarla beslenen deri güvesi, deri malzemeler, eşyalar satan yerlerde sıklıkla görülmektedir. Evlerinizde bulunan deri koltuk ve deri kıyafetlere de zarar veren bu haşere türlerine karşı önlem alınmazsa evinizde bulanan deri eşyalar kısa sürede kullanılmaz hale gelecektir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

HEMEN ARA