fare ile mücadele mersin

fare ile mücadele mersin

fare ile mücadele mersin

fare ile mücadele mersin

fare ile mücadele mersin

Ağaç kurtları haşere gurubundan olup eklem bacaklılar içinde incelenir. Sert kabuklu olup genellikle iki kanada sahiptir. Ağaç kurtları insanı ısırmazlar. Tahtakurtları tamamen otçuldurlar. Baş kısımları sert keratin denen maddeden oluşur. Ağız yapıları çok gelişmiştir. Göğüs kısmında 2 çift,karın kısmında 1 çift olmak üzere toplam 6 ayağı vardır. Tahtakurdunun (mobilya kurdu) başucunda 1 çift anteni vardır. Tahta kurdunun genel olarak boyları 1,5 ile 3 cm kadardır. Toplumda farklı isimler ile bilinirler bunlardan bazıları (ağaç kurdu, ahşap kurdu, ağaç böceği, ağaç kemiren)

 

Ağaç kurtları adından da anlaşıldığı gibi bütün işleri tahta ve ahşap iledir. Genellikle ağaç ve ahşapları delerek içine yuva yaparlar. Ağaç kurtlarının ağız yapısı çok sağlam olduğundan tahta ve ahşap nesneleri rahatlıkla kesebilirler.

Mobilya kurdu olarak adlandırılan bu kurtlar evimizde ahşaptan oluşan her türlü nesnenin içini oyarak orada yuvalanırlar. Mobilya kurtları mobilya ve ev eşyalarını sürekli delip çürüttüğünden bizim için zararlı haşere durumundadır. Bu haşere türleri gece aktif olup daha hızlı çalışırlar. Ağacı delerken çok farklı sesler çıkarırlar bu sesleri duymak mümkündür.

fare ile mücadele mersin

fare ile mücadele mersin

fare ile mücadele mersin

fare ile mücadele mersin

fare ile mücadele mersin

fare ile mücadele mersin

Ağaç kurtları sadece evlerin içinde değil bağ ve bahçede olan yeşil bitkileri delerek bu bitkilerin kurumasına neden olurlar. Çiftçilerde ciddi sıkıntılar oluşturan bu ağaç haşeresi bulunduğu her ortamda sıkıntıdır. Beslenmede tamamen bitkisel besinler kullanırlar. Tahta kurdu (ağaç böceği) üremesi yumurta ile olmaktadır. Canlı yavru doğurmazlar. Yaptıkları yuva içine yumurta bırakır. Yumurtalar belli sıcaklığa ulaştığın da larva şeklinde yumurtadan çıkar. Tahta kurtları ağaçları kemirirken ahşap tozlarını etrafa döktükleri için etrafı bayağı kirletirler. Ağaç köklerinde, evlerde ki  her türlü ahşap eşya, ağaçtan oluşan depo, silo gibi büyük yapılarda, gemi güvertelerinde de bulunur.Zamanında önlem alınmazsa tahta kurdu bulaşmış bir gemi güvertesi delinmiş olur. Delinen gemi bu deliklerden su alırsa bayağı tehlike oluşur. Bu haşereler bulunduğu ortamda her zaman tehlikeli bir silahtır.

AĞAÇ KURDU MÜCADELESİ

Ağaç kurdu mücadelesi haşereler ile yapılan mücadelenin en zorudur. Tahta kurtları ahşabın içinde saklandıklarından ilacın iç kısımlara nüfuz etmesi çok zordur. Tahta kurdu (ağaç böceği) ilaçlaması; mutlaka işini bilen, işinin konusunda uzman, sertifikalı, sağlık bakanlığı onaylı ilaçları kullanan, yasal firmalar tarafından yapılmalı. Tahta kurtları zor öldüğü için ilaçlaması periyodik olarak belirtilen günlerde yapılmalıdır.Ağaç kurduna karşı önlem alınmazsa kısa süre içinde mobilya ve ahşap tüm eşyalarımıza zarar verir. Ağaç kurdu (ağaç haşeresi) ile mücadelede asla korsan firma ile çalışılmamalı. Eğer çalışılırsa hem size hem de çevrenizdeki tüm canlılara zarar verebilir.

Amerikan hamamböceği ilaçlama
Amerikan hamam böceği fare ile mücadele mersin

AMERİKAN HAMAM BÖCEĞİ

Amerikan hamam böceği bir hamam böceği ortalama 2-3 cm boyunda kanatlı haşere ve çok kirli. Hamam böceği türleri arasında en büyük renkleri genellikle kahverengi ve kizilimsi olan hamam böcekleri, Amerikan hamam böcekleri türüne inşa edilir. İnsanların beslenme yemek yemek ve bir sürü malzeme ile yiyemedgi.

Nemli ve sıcak ortamında tüm hamamböceği türleri, amerikan hamam böceği sever, kirli ortamlar, gezer ve bünyesinde birçok mikrop gibi. Karanlık ortamlarda, ideal yaşam alanı için alman hamamböceği. Hamam böcekleri çok hızlı üreyen ve zararlıların artması. Bu nedenle, hamam böceği, hamamböceği binlerce habercisi olduğu fare ile mücadele mersin görülmektedir.

Amerikan hamam böcekleri sırtında yumurtalarını ve dolastirdik her yere yumurta taşır bırakır. Çok geceleri aktif ve sürekli olarak amerikan hamam böceği, insanların gıda gıda mikroplar harcamak için yeterli. İnsanlar çeşitli beslenme ile bu gıda ürünleri yolla bulaşan hastalıklar. Amerikan hamam böcekleri hastalıklar bazı hastalıklar; tüberküloz, mantar hastalıkları, astım, alerjik reaksiyonlar, dizanteri. hastalıklar gibi. Güçlü ayak yapısı bir günde hamamböceği, 4-5 km yolda ortalama ile geçiriyor. Hamamböceği türü amerikan hamam böceği, zor ile başa çıkmak için. Kesinlikle profesyonel destek almak gereklidir.

Birey, amerikan hamam böceği, ilaçlama yapılan bir sonuç vermez. Hamam böceği sıvı ilaçlar ya da jel tarzı ilaçlama, etkili ilaçlar kullanılmalıdır. Bu ilaçlar püskürtme yöntemi ile atılan püskürtme makinesi ile yapılmalıdır. Bu nedenle, ilaçlama şirketlerinden yardım istenmelidir. Amerikan hamam böceği ilaçlama uygulamaları

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Call Now ButtonHEMEN ARA