evi ilaçlatırken evden çıkmalımıyız

evi ilaçlatırken evden çıkmalımıyız

ilaçlama

Neden Böcek İlaçlama Firması

Böcek ilaçlama firmaları her zaman gelişmeye devam eden bir yapıya sahiptir. Böcek ilaçlama firmaları tarafından sürekli haşere türleri, zararları ve onları etkisiz hale getirme konuları üzerine araştırmalar yapılır. Bu araştırmaların sonucunda en etkili, başarılı sonuçlar veren haşere ilaçlama yöntemleri tespit edilir ve her zaman böcek ilaçlama işinin sonucunda kaliteli sonuç almak için kullanılırlar.

Profesyonel bir böcek ilaçlama firması tarafından yapılan ilaçlamanın ardından haşere sorunu %100 bir şekilde kontrol altına alınır. Kısa vade içerisinde aynı bölgede tekrar haşere sorunu görülemez. İlaçlama süreci boyunca kaliteli böcek ilaçları kullanıldığı için iş bitiminden sonra rahatsız edici, kötü kokularda ortaya çıkmaz. Zaman kaybetmeden haşere problemine bir son vermek için size kesin sonuç garantisi veren böcek ilaçlama firmaları ile çalışmayı deneyin.

İlaçlama Nedir

İlaçlama, doğal ortamda bulunan kemirgen veya haşere türündeki canlıların hem insan sağlığı hem de doğal faktörlere yönelik oluşturduğu tehditlere karşı verilen profesyonel mücadeledir ve yalnızca uzmanlar tarafından yapılması gerekir. Bireysel tarzda haşere ortadan kaldırma yöntemleri uygulamaktan kaçınmalı ve ilaçlama işi uzman böcek ilaçlama firmalarına bırakılmalıdır.

İlaçlama Neden Yapılır

Haşereler sayıca çok hastalık taşır ve taşıdıkları bu hastalığı barındıkları ortama ve çevresine yayarlar. Bu durumdan insan sağlığı, evcil hayvanlarımız ve diğer doğal unsurlar ciddi boyutlarda etkilenir. Zamanında temizliği yapılmayan ve periyodik aralıklarla ilaçlanmayan bölgelerde görülen hastalık salgınlarının temel nedeni zararlı böcek türleridir. Zararlı etkiyi ortadan kaldırmak hatta oluşmadan engellemek adına böcek ilaçlama firmalarının ilaçlama yapması gerekir.

İlaçlama Nasıl Yapılır

İlaçlama işi profesyonellik gerektirdiği için ilaçlamanın nasıl yapıldığı hep merak konusu olmuştur. Böcek ilaçlama yöntemleri ilaçlanan alanlara göre farklılık gösterir. Uzman böcek ilaçlama firmalarının önerilerine göre B alanı ilaçlanırken B’den farklı bir yapıya sahip A alanında kullanılan böcek ilaçlama yöntemleri B alanında kullanılamaz. Sorunlu bölgeye yönelik uygulanan etkin ilaçlama yöntemleri kadar iş üzerinde kullanılan böcek ilaçlarının kalitesi de önemlidir. Böcek ilaçları ne kadar kaliteli olursa böcek ilaçlama firması tarafından yapılan iş aynı ölçüde başarıyla sonuçlanır.

a. Jel ilaçlama: Sadece hamamböceği türleri üzerinde kullanılan bir yöntemdir. Jel ilaçlar hamamböceklerinin ortam içerisinde gezinebileceği kuytu köşelere sürülür ve jel ilacın kokusuna doğru hareket eden hamamböcekleri ilacı yiyerek etkisiz hale gelir.

b. Sıvı ilaçlama: Kendi içerisinde kokulu sıvı ilaçlama ve kokusuz sıvı ilaçlama olmak üzere ikiye ayrılan bir yöntemdir.

Kokulu sıvı ilaçlama, haşereleri etkisiz hale getirmek için en çok tercih edilen böcek ilaçlama yöntemidir. Böcek ilaçlama firmaları da kokulu ilaçlama yöntemini önermektedir. Çünkü sprey türündeki böcek ilaçlarının her yere sıkılması zor olabilir. Sıvıda tüm bölgeye temas etmeyecekse en etkin yöntem kokulu ilaçlama yöntemidir. Sıvı yüzeye temas ettikten sonra koku çevreye yayılmaya başlar ve kısa süre içerisinde haşereleri etkisiz hale getirir. Örneğin hem göremediğimiz hem de elimizin erişemediği haşere yuvalarını temizlemek için kokulu sıvı ilaçlama yöntemini kullanmak gerekir. Sıvı ilaç haşerelerin yuva yaptığı bölgeye uygulandıktan sonra tüm çevreye yayılmaya başlar. Sıvının temas etmediği bölgelerde de koku etkisini gösterir ve haşereler etkisiz hale gelmeye başlar.

Bu yöntemde havaya zararlı bir koku salındığı için böcek ilaçlama firmasında görevli uzmanların haricinde hiç kimse ilaçlanan bölgede bulunmamalıdır.

Kokusuz sıvı ilaçlama, etkisini geç gösteren fakat kalıcı bir ilaçlama yöntemidir. Sıvının böceğe temas etmesiyle birlikte böceklerde zehirlenmeler gerçekleşir fakat sıvı böceğe temas edene kadar belirli bir süre geçtiği için etkisini geç göstermektedir. Kokusuz sıvı ilaçlama yönteminde havaya zararlı bir koku salınmadığı için insan sağlığı açısından sakıncalı bir durum yoktur.

c. Larvasit İlaçlama: Uçan haşereleri etkisiz hale getirmek için kullanılan ilaçlama yöntemine larvasit ilaçlama nedir. Çoğunlukla karasinek ve sivrisinek türünde uçan haşerelerin üreme yaptığı bölgelere uygulanır. Üreme bölgelerinde bulunan yumurtalar ve larvalar

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

HEMEN ARA