ev ilaçlama fiyatları

ev ilaçlama fiyatları

Böcek ilaçlama denilince ülkemizde en yoğun yaşanan sorunların başında hamam böceği türü ile yaşanan sorun gelmektedir. Hamam böceği ilaçlamasından bahsetmeden önce hamam böceğinin üreme alanları taşıdığı riskler, biyolojisi ve genel özelliklerinden bahsetmek gerekir. Çünkü hamam böceğinin yaşam  biyolojisini ne kadar çok bilirsek mücadelesi bir o kadar kolay olur.

Hamam böcekleri geceleri aktif olurlar ve gün boyunca sıcak yerlerde, radyatörlerin ve sıcak su borularının arkalarında saklanırlar. Mutfak hijyeni çok önemlidir. Bu nedenle mutfaklarda süpürgelikler, duvarların köşeleri, lavabo altları, buzdolabı ve çevresi, ticari alanlar, restoranlar, gıda tesisleri başlıca barınma yerleridir.

Buralarda mücadele edilmez ise gıda zehirlenmeleri, verem, hepatit, astım, alerjik reaksiyonlar ve dizanteri  hamam böceklerinin taşıdığı risklerdir.

ı uygulanan mücadele yöntemleri

♦ KİMYASAL MÜCADELE

     Kemirgen İstasyonu: Güvenli ve kolay kullanım amaçlanarak hazırlanmış kilit sistemi, sadece kendine özel anahtarıyla açıldığından kaza eseri şahısların ve hedef dışı canlıların toksit maddeye ulaşmasını engelleyen kemirgen istasyonları kullanılır. Bu istasyonlar düzenli olarak tarafımızdan kontrol edilir ve kemirgen aktivitesi rapor halinde tarafınıza sunulur.

    Yapışkan Tuzak: Kimyasal kullanmadan kemirgen kontrolü yapmak için kullanılan bir üründür. Özel fındık aromasıyla ve içine yedirilmiş feromonuyla fareler için çekicidir. Canlı yakalama kapanları içinde kullanıma uygundur. Yakalama amaçlı kullanılabildiği gibi aktivite tespit edip aktiviteye uygun toksit madde kullanımı sağlar ve gereksiz kimyasal kullanımını engeller.

♦ ELEKTRONİK MÜCADELE

      Pest-X Elektronik Uzaklaştırıcı: Kemirgen probleminizi çözmek için uygulanan bir yöntemde elektronik kovucuların kullanımıdır. Bu cihaz ürettiği elektromanyetik ve Ultra-Sonic ses dalgaları ile haşerenin merkezi sinir sistemini etkileyerek işitsel olarak baskı altına alır. Cihazın yaydığı ses dalgaları insanın ve çoğu evcil hayvanın duyma düzeyinin altındadır. Bu sebeple hiçbir ses çıkarmaz. Tamamen güvenlidir. Pest-X Cihazı UL ve CE onaylıdır. ullandığınız

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

HEMEN ARA