ev böcek ilaçlama sevisleri mersin

ev böcek ilaçlama sevisleri mersin

ev böcek ilaçlama sevisleri mersin

ev böcek ilaçlama sevisleri mersin

ev böcek ilaçlama sevisleri mersin Sonbahar… Böceklerin de sığınacak yerlere ihtiyaçları var!

Sabahın kuru soğukları, ılık geçen akşamlar sonbaharın gelişinin habercisidir. Ama sonbahar aynı zamanda böceklerin evleri istila etmeye başlamalarının da mevsimidir.

Ilıman iklime sahip ülkelerde, günler kısalırken sıcaklık düşer ve böcekler kış ayları için uygun yerler aramaya başlarlar. Daha sıcak bölgelerde, kuru geçen mevsimlerden sonra yağışın gelmesiyle, böcekler kendilerine kuru alanlar ararlar. Böcekler için evlerimiz kış aylarını geçirebilecekleri ideal barınaklardır.

Böcekler sıkışınca başlarının çaresine bakmak için yollarını evinize doğru çevireceklerdir. Bunu kişisel olarak algılamayın, basitçe böcekler fırsatçılardır. Kış soğuğundan, yağmurdan ve kardan korunmak için sığınak ararlar. Açık bir kapı, paneller arasındaki bir yarık, bir çatlak, gevşek bir pencere ya da böceklere güzel bir kış uykusu yaşatmak için evinizin herhangi bir yerindeki bir açıklık.

Evinize bir kere giriş yaptıklarında kış mevsimini metabolizmalarını yavaşlatarak geçirirler. Duvar boşlukları, tavan araları ya da çatı katlarında dinlenme

mersin ev ilaçlama,davultepe haşere ilaçlama, davultepe ilaçlama, mersin apartman ilaçlaması, mersin ev ilaçlaması, Mersin İlaçlama Çeşitleri, mersin ilaçlama firmaları, Mersin Mezitli İlaçlama firmaları, Mersin Pozcu İlaçlama firmaları, mersin tekne ilaçlama, Mersinde böcek ilaçlama, mezitli ev ilaçlaması, mezitli fare ilaçlama, mezitli hamamböceği ilaçlama, mezitli kene ilaçlama, mezitli sıçan ilaçlama, mezitli sinek ilaçlama, mezitli viranşehir ev ilaçlaması, pozcu ev ilaçlaması, pozcu fare ilaçlama, pozcu hamamböceği ilaçlama, pozcu kene ilaçlama, pozcu kokulu ilaçlama pozcu kokusuz ilaçlama pozcu otel ilaçlama pozcu sinek ilaçlama, Tarsus böcek ilaçlama, Tarsus haşere ilaçlama, tarsus pire ilaçlama, tarsus sinek ilaçlama, tarsus sivrisinek ilaçlama,mersin toroslar ilaçlama şirketi,mersin fabrika ilaçlama,mersin haşere ilaçlama,mersin haşere ilaçlaması,mersin güneş sigorta,mersin ak sigorta,anadolu sigorta mersin,mersin iş yeri ilaçlama,mersinde haşere ilaçlama,mersin sivrisinek ilaçlama,mersin fare ilaçlama firmaları,mersin pire ilaçlama firmaları,mersin böcek ilaçlama servisleri,ilaçlama firmaları mersin,mersin alo haşere,mersin alo böcek ilaçlama,mersin alo böcek ilaçlama şirketleri,alo böcek ilaçlama mersin,mersin pire,mersin böcek,mersin haşere,tece böcek ilaçlama,mersin evkur,mersin belediyesi,mersin idmanyurdu,mersin tevfik sırrı gür stadı,mersin hava durumu,mersin haber,mersin hava durumu,mersin okul ilaçlama,mersin kantin ilaçlama,mersin depo ilaçlama,mersin ilaçlama servisi,ilaçlama servisi mersin,mersin haşere ilaçlama,mersin sanayi ilaçlaması,mersin açık alan ilaçlama,mersin tarla ilaçlama,mersin fabrika ilaçlama,mersin fare ilaçlama,mersin böcek ilaçlama şirketi,mersin böcek ilaçlama firması,böcek ilaçlama fiyatı mersin,daire ilaçlama mersin,mersin site ilaçlama,mersin iş yeri ilaçlama,mersin ilaçlama,böcek ilaçlama nasıl yapılır

halinde yaşamlarını devam ettirirler.

Bu Göçün Arkasındaki Sebep Ne?

Birkaç mevsimsel olay böceklerin bu yıllık göçüne sebep olmaktadır. Bunlardan en önemli iki tanesi gündüz uzunluğu ve sıcaklıktır. Kısa gündüzler ve soğuyan hava böcekler için kışın habercisidir. Hatta toprağı kazan böcekler bile topraktaki sıcaklık değişiminden kış mevsiminin yaklaştığını anlarlar. Toprak soğudukça daha da derine doğru kazmaya devam ederler. Ilık iklimlerde ise yağmurun vuku bulması böceklerin kapalı alanlara kaçmaları için bir başlangıç zili gibidir.

Peki  Neden Benim Evim?

Bu böceklerin sizin evinizi seçmesinin birkaç sebebi var;ev böcek ilaçlama sevisleri mersin

  • Böceklerin bir araya toplanmaları sıra dışı bir durum değildir. Duvarların batıya ya da güneye bakan yüzleri güneş ısısını emer ve bu yerler böceklerin soğuk vücutlarını ısıtmaları için ideal yerlerdir.
  • Bazı renkler bazı böcekleri çekerler. Ör; sinek kümeleri açık tondaki renklerin etrafında dolaşma eğilimindedirler.
  • Zemin böcekleri, bina temelinin yanındaki dikim yataklarına yuvalanmaya meyillidir.
  • Kırkayaklar göç etmek için nemli bodrumları tercih ederler..ev böcek ilaçlama sevisleri mersin
  • Ilıman iklimlerde karınca ve hamamböcekleri mevsimin sonbahara doğru kaymasıyla gezinmeye çıkarlar.
  • Eğer böcekler evinizde kış uykusunu geçiriyorsa, arkalarında sonraki nesilleri bir araya getirecek izleri bırakırlar.

Ya da bir diğer sebep, bir böcek için dışardaki bir ağaç parçası ile evinizdeki ahşap bir parçanın farkı yoktur. Her ikisi de kışın soğuğundan korunmak için ideal ortamdır.ev böcek ilaçlama sevisleri mersin

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

HEMEN ARA