böcek ilaçlama yöntemleri mersin

böcek ilaçlama yöntemleri mersin

böcek ilaçlama yöntemleri mersin

böcek ilaçlama yöntemleri mersin

böcek ilaçlama yöntemleri mersin

Amerikan Hamam böceği, bir hamam böceği türüdür. Boyları ortalama 2-3 cm kadar olan hamam böceklerinde kanat vardır, fakat uçamazlar. Amerikan hamam böcekleri, hamam böceği türleri arasında en büyük yapılı olan hamam böceği türüdür. Diğer hamam böceği türleri gibi, insanların yediği yada yiyemediği bir çok madde ile beslenirler. Nemli, rutubetli ve yiyeceğin bol olduğu alanları seven hamam böcekleri en çok evlerde ve gıda ürünü imal edilen yada satılan mekanlarda görülürler.

Mekan içlerinde ilk olarak mutfak, banyo ve kiler gibi alanlara yerleşen hamam böcekleri, bu alanlardan hızla çoğalarak ürerler. Dünyanın en hızlı üreyen haşereleri arasında olan hamam böcekleri, önlem alınmaz ise kısa sürede binlerce olur. Yumurtlama sistemi le üreyen hamam böceği, yumurtalarını bir süre sırtında taşır ve gezdiği her yere bırakarak, insanlaraın mikrop kapmalarına neden olur. Hamam böceğinin mikropları ise insanlarda birçok hastalığa neden olur. Hamam böceği çok direçli bir canlıdır. Vücutlarının üzeri kitin adı verilen bir madde ile kaplı olan hamam böcekleri, bu madde sayesinde kendilerini korurlar. Radyasyon ışınlarına, açlığa, dondurucu soğuğa bile dayanıklı olan hamam böcekleri ile mücadele etmek güçtür. Bilgisizce ve merdiven altı çalışan kalitesiz ilaçlama şirketlerine hamam böceği ilaçlaması yaptırmak ile hamam böceklerinden kurtulamazsınız.

Hamam böcekleri sıvı kokulu ilaçlar ve jel tarzı ilaçlar ile başedebilirsiniz. Fakat bu ilaçlamaları, ferdi olarak yapmak çok tehlikelidir. İlaçlama yapan kişi ve çevresinde bulunan canlıların hayatı tehlikeye girebilir. Bu nedenle hamam böceği ilaçlamasında profesyonel ve yasal çalışan ilaçlama firmalarından yardım alınmalıdır.

Hamam böcekleri ve diğer zararlıların aksine, yumurtalarını bir süre devam edin. Out-of-yumurtlama önce, bir kese içinde yumurta kaldırarak özel bir madde. Bu kese, ootecha. Yumurtaları bu kese içinde taşınır dizilmiştir. Vücut peelingi ile vücut yumurta tam arkasında etrafında birkaç güne kadar yumurtlama. Tam yumurtlama, kese perisi yerde 1-2 ay ovulasyon koymak için emin olabilirsiniz. Vücutta yumurta kesesine kadar yumurta Blatelle Germanica (kalorifer hamam böceği). Yumurtadan çıkan yetişkinler için bir peri kızı üretti.

Hamam böcekleri Beslenme ve Üreme Yerleri

Hamam böcekleri sıcak dünyada ve ılıman bölgelerde yaşarlar. Adı, hamamböceği gibi, nemli, sıcak ve karanlık bir yerde anlaşılacağı gibi, olması gerektiği gibi. Evde bir mutfak, büyük, kiler, banyo, bodrum, kazan dairesi ve çevresinde ısıtma. Gıda üretim yerleri, pastaneler, restoranlar, oteller ve cruise gemileri evde hamam böcekleri genellikle.

İnsanlar her türlü gıda, kağıt ve organik atık besleme. Nişastalı ve şekerli maddelerin çok popüler. Mutfak, fırın, pastane, gıda mağazaları, bu nedenle üreme vb, tercih edilir.

Gözlerden uzak, kuytu yerlere yumurtalarını bırakıyorlar. Bu mücadele, en önemli faktörlerden biri olduğu.

Hamam böcekleri genelde onlar çıkıyor, yarık ve çatlaklar, dolap ve mobilya gündüz duvarlar ve zeminler gibi karanlık ve kuytu yerlerde saklanır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

HEMEN ARA