böcek ilaçlama

böcek ilaçlama

böcek ilaçlama

böcek ilaçlama

böcek ilaçlama fiziksel yapıları bakımından çeşitlilik gösteren haşerelerdir. böcek ilaçlama açık yada kuyu kahverengi veya kızıl renklerde olabilir. Ancak çoğunluğu siyah renktedir hamam böceklerinin. Hamam böceği sıcak alanları sever. Ortam sıcaklığı iyi olduğunda bu alanlara yerleşip kısa sürede ürerler. böcek ilaçlama oldukça hızlı hareket eden bir haşere türüdür. Genellikle hamam böcekleri geceleri ortaya çıkarlar. Işıklar söndüğünde ortaya çıkarlar. böcek ilaçlama büyüklüğü 0.5 ya da 3 cm dir. Hamam böceği yumurtlayarak çoğalır.

Yumurtalarını paket halinde sırtlarında taşıyan böceklerdir. Her bir paketten yaklaşık 30-50 adet hamam böceği çıkar. böcek ilaçlama 1 yılda 8-10 kez yumurtlar.

Kalorifer böceği hamam böcekleri familyasından olan böcek türüdür. Kalorifer böceği haşeresi daha çok kalorifer petekleri etrafında görüldükleri için bu ismi almışlardır. Kalorifer böceği haşeresi hamam böcekleri içerisinde en çabuk çoğalıp üreyen türdür. Bu yüzden kalorifer böcekleri ile mücadele oldukça güçtür.

Kalorifer böceği haşerelerinin baş kısımlarında yön ve yiyecek bulmalarını sağlayan antenleri vardır. Bu böcekler omurgasız böceklerdir. Kalorifer böceklerinin bacaklarında vantuzlar bulunur ve bu özellikleri nedeniyle de tavanlara, duvarlara rahatlıkla tırmanırlar. Bu böcekler insanların yaşadığı her türlü ortamlarda yaşamlarını sürdürürler. Kalorifer böcekleri insanların yediği her türlü besin maddesini yiyerek gıda ihtiyaçlarını karşılarlar. Kalorifer böceklerinin yüksek sıcaklığa ve soğuğa dayanıklı olan vücut yapıları vardır.

Kalorifer böcekleri bir gecede 3,5-5 km yol alabilirler. Bu böcekler genellikle diğer hamam böceği türleri gibi geceleri faaldirler. Bu hamam böceği türünün yaşadığımız mekanlarda ilk yerleşeceği yer mutfak kısımlarıdır. Çünkü gıda ihtiyaçlarını bu alanda karşılarlar. Kalorifer böceğinin bir tanesi 150 adet yumurta yapabilir. Çok çabuk ürerler. Bu nedenle de bu böcek türü için çok çabuk ilaçlama desteği alınmalıdır.

Kalorifer böceği ilaçlama firmasının mutlaka profesyonel olmasına dikkat edilmelidir. Bireysel mücadeleler kesinlikle kalorifer böceği üzerinde çözüm sağlama. Mutlaka alanında uzman bir kalorifer böceği ilaçlama firmasından destek alınmalıdır. Çünkü kalorifer böcekler ölürken bile yumurtasını bırakabilen bir böcek türüdür. Bu nedenle kalıcı insektisitlerin (böcek ilaçları) kullanılması gerekir.

Kalorifer böceği ilaçlama yaptırılmadan önce ilaçlama şirketinin kullandığı ilaçlar hakkında bilgi alınmalıdır. Kalorifer böceği ilaçlama firmasının kullandığı böcek ilaçlarının WHO (DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ) onaylı olmasına dikkat edilmelidir. Mutlaka Sağlık Bakanlığından ruhsatlı firmalara kalorifer böceği ilaçlama yaptırılmalıdır.

Kalorifer böceği ilaçlama sağlık açısından da oldukça önemlidir. Çünkü bu böcekler yaşadığımız mekanların her alanında dolaşma özelliğine sahiptirler. Bu nedenle bünyelerinde taşıdıkları hastalık virüslerini kolaylıkla gezindikleri alanlara bırakırlar. Sağlığımız açısından tehlike arz eden böceklerdir. Bu nedenle kalorifer böceği ilaçlama oldukça önemlidir.

böcek ilaçlama biyolojik olarak eklembacaklılar sınıfında yer alan ve oldukça itici bir canlıdır. Ve ne yazıktır ki diğer haşereler gibi oldukça tehlikeli canlılardır. Öncelikle sıcak havaları seviyor olmaları nedeniyle her mevsim evlerde görülebilmesi mümkündür. Zaten isminden de anlaşılacağı üzere nemli ortamlar yaşam koşulları açısından ideal yerlerdir. Yumurta ile ve çok hızlı üreyen bu haşereden kurtulmanın tek yolu ise kesinlikle ilaçlama yapmaktır. Ancak genelde geceleri dolaşan, gündüzleri ise insanların ulaşımının güç olduğu kuytu köşelerde bulunan böcek ilaçlama bölgeden arındırılması için kesinlikle bir böcek ilaçlama firması desteği almak gerekmektedir.

Neden bu haşereden arınmak bu kadar önemlidir? Ne gibi hastalık yayabilir ki? İnsanlar hamam böceklerinin kemirmeyen veya ısırmayan özellikleri nedeniyle zararlarını tam iyi kavrayamamaktadırlar. Bu haşereler genel olarak pis diye nitelendirilebilecek alanlarda gezinirler. Evde ise daima kullandığımız gıda maddelerinden beslenmektedirler. Bu durumda bir hamamböceği mikropla donanmış bünyesini tükettiğimiz gıdalara bulaştırır ve biz de o gıdayı tüketecek olursan ne tür sonuçlar çıkar açıklama bile gerek yoktur. Birde bu böceklerin gıda maddelerine salya, dışkı veya yumurta bıraktığını da düşününce.

böcek ilaçlama şirketleri genel olarak bu konuda eğitimli kişilerden oluşmaktadır. Hamam böceklerinin üzerinde bulunan kanatlar uçmasına olanak vermese de ilaçlara karşı korunma sağlamaktadır. Bu nedenle de bireysel yöntemlerle ilaçlama yapmak kesinlikle çözüm olmayacaktır. Bu konuda uzman ekiplerden kurulan bir böcek ilaçlama servisi desteği alınmadığı sürece bu haşereden tamamen arınmak çok mümkün olmayacaktır.

böcek ilaçlama NASIL YOK EDİLİR?

Hamam böceklerinin yok edilmesinin tek yolu ilaçlamadır. Fakat türlerine bağlı olarak bu ilaçlama yöntemini sadece doğru bir böcek ilaçlama firmaları belirleyecektir. Yok edilecek olan hamamböceği türüne bağlı olarak farklı bir ilaçlama yöntemi kullanılabilir. O nedenle böcek ilaçlama nasıl yok edilir demek asla haşere türünü bilmeden cevaplanacak bir soru değildir. En doğru yöntem ile yapılacak olan ilaçlama hamam böceklerini sonlandıracaktır. İlaç çeşidi ve süresi de yapılacak olan analiz sonrası belirlenecektir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

HEMEN ARA