böcek ilacı mersin

4 steps to ad of your dreamsapp advertisingthe 9 biggest ad mistakes you can easily avoid
böcek ilacı mersin

Hamam Böceği

Hamam BöceğiDICTYOPTERA familyasından olan Hamam böcekleri, eklem bacaklılar grubundan olup yumurta yöntemiyle çoğalan küçük bir haşere türüdür. İçinde 35-40 yumurta bulunan paketler yaparak her mevsim ürerler Hamam böcekleri yumurtalarını sırtlarında taşıyabilir ve dolaştıkları her yere bırakabilirler Bir defada 180-200 yumurta üretebilirler.Hamam böceğinin bıraktığı bir yumurta paketinden 35-40 adet larva(yavru) meydana gelmektedir Hamam böceği yumurtaları 18 gün’de yavru olarak çıkar Hamam böcekleriçok hızlı ürerler Üredikleri ortamda koloniler halinde yaşarlar ve yılda 8-10 defa yumurtlarlar Dişi ergin hamam böceği öldüğü anda bile yumurtasını bırakır. Hamam böcekleri çok pistir her şeyi yer,her pisliği,mikrobu taşır ve bulaştırırlar. Hamam böceklerinin gıda, su ve sıcağa ihtiyacı olduğundan dolayı insan olan her yerde aktiftirler. Hamam böceklerinin evlerde ilk yerleşeceği yer mutfak ve banyodur. Hamam böceği genel olarak 2 yıl yaşar.

Hamam böceği her yıl birkaç kez kabuk değiştirerek kendi vücudunu yeniler. Kabuğu değişmiş hamam böceği daha genç ve dinamik olur. Hamam böceğinin vücudu çok dirençlidir. Hamam böceği ayağı ve kafası kopsa bile haftalarca yaşar. Hamam böcekleri inanın dayanamadığı sıcağa ve soğuğa dayanabilir. Hamam böcekleri hiç gıda almadan 35-40 gün kadar yaşar. Hamam böceği 40 dakika hiç nefes almadan da durabilir. Hamam böcekleri hemen hemen bütün zamanını yuvalarında, delik ve çatlaklarda saklanarak geçirirler. Hamam böcekleri çok dayanıklıdırlar, bilinçsiz yapılan amatör mücadelelerde ilaçlara çok çabuk direnç kazanırlar Hamam böceği bir binada 10 kat birden dolaşabilir ve bir gecede yaklaşık 4,5m yol kat edebilirlerHamam böcekleri bütün insanların ve diğer canlıların yediği ve yemediği her şeyi yerler kağıda kadar Hamam böceği genelde toplu koloniler halinde yaşar. Hamam böcekleri nemli, sıcak ve pis yerleri severler kanalizasyon, kazan dairesi, depo, bodrum, toprak altı galerileri ambalaj içleri gibi yerleri istila ederler

SAĞLIĞIMIZA ZARARLARI

Gıda zehirlenmelerinin % 95’ne sebep hamam böceğidirHamam böceği insanlara birçok hastalık taşır. Hastalık taşıması genellikle besinlerden olur. Hamam böceği ısırdığı besinlerin ve yiyeceklerin üzerine bıraktığı ağız salgıları,dışkıları ve yumurtaları ile insanlara hastalık mikroplarını bulaştırırlar. Hamam böceği ; Gıda zehirlenmesi,Verem mikrobu,Dizanteri,Grip mikrobu,Pnomoni,Alerjik hatalıklar,Hepatit virüsü,Astım mikrobu ve mantar hatalığı mikrobu gibi birçok hastalığı bulaştırır. 

MÜCADELE YÖNTEMLERİ

Hamam böceği ile mücadele ciddi ve zor bir iştir. Ferdi yapılan mücadele sonuç vermeyeceği gibi zaman ve ekonomik kayba neden olur. Bağışıklık sistemi arttığı için üreme sayısı artabilir.Bu yüzden etkin mücadele,tecrübe, uzmanlık ve uygun insektisit uygulama tekniği gerektirir.Hamam böceklerinden kurtulmak için bizi arayın.Hamam böceği İlaçlama sektöründe konusunda uzman olan firmamız MERSİN ilaçlama 7/24 kesintisiz hizmetinizdedir.

1-) Hamam Böceği Ne Yer?

Hamam böceği açıkta bulunan her türlü yiyeceği ve ölmüş her türlü haşere ve böceği yer. Hamamböceği beslenmesini genellikle gece yapar.

2-) Hamam Böceği Nasıl Çoğalır?

Hamam böcekleri yumurta ile çoğalırlar. Hamam böceği ömründe 1 defa çiftleşir. Hamam böceği bu çiftleşmeden sonra her yıl 4- 5 defa yumurta bırakır ve her defasında yüzlerce yumurta bırakır. Hamam böceği yumurtasını evlerde kuytu yerlere, duvarlardaki yarık ve çatlaklara bırakır. Hamam böceği yavrusu yumurtadan yaklaşık 15 – 18 gün sonra çıkar. Bu bakımdan çok çabuk çoğalırlar.

3-) Hamam Böceği Nerede Yaşar?

Hamam böceği doğada ormanlık alanlarda nemli ortamlarda bulunur. Evimizde ise hamam böceği lavabo altlarında, mutfakta, bodrumunda, çatı katları gibi her mekan da yaşar.

4-) Hamam Böceği Ne Kadar Yaşar?

Hamamböcekleri yaklaşık olarak 2 yıl yaşarlar. Hamam böceklerinin sürekli olarak ürediğini düşünürsek ortamda sürekli yavru olur.Hamamböceğinin yaşam koşulları ve mücadele yöntemleri hamam böceğinin ömrünü belirler.

5-) Hamam Böceği Hangi Mevsim Daha Çok Görülmektedir?

Hamam böceğine her mevsim rastlanır. Yaşam koşulları ne olursa olsun hamam böceğini görmek mümkündür. İster yaz ister kış her an görülebilir. Hamam böceği görüldüğü zaman mutlaka ilaçlama şirketimize müracaat edin. Biz Uysal ilaçlama olarak sizlere böceksiz rahat bir hijyenik yaşam ortamı sunmak için buradayız.

6-) Hamam Böceğinin Gıdalara Zararları Nelerdir?

Hamam böceği birçok yiyeceği yediklerinde geriye bıraktıkları artıklardan dolayı bu besinleri bozarlar. Gıda zehirlenmelerin birçoğu bu haşerelerden kaynaklanmaktadır.

7-) Hamam Böceği İlaçlamada Ne Tür İlaçlar Kullanılmaktadır?

Hamam böceği ilaçlamada böceğin yoğunluğuna bağlı olarak farklı ilaçlar kullanılır. Hamam böceği yoğunluğu az ise jel ilaçlar kullanılır. Fakat böcek yoğunluğu fazla ise sıvı ilaçlar kullanılarak bu haşereye karşı kesin çözüm alınır.

8- Hamam Böceği İnsanı Isırır Mı?

Hamamböceği kan ile beslenmediği için herhangi bir şekilde insanı ısırmazlar. Hamamböceği vücudundaki algılayıcılar ile insanın nefes alışından tutunda hareketlerine kadar her şeyi algılarlar ve bunu tehlikeli olarak görürler bu bakımdan insana pek yaklaşıp ısırmazlar. Hamamböceği insana birçok hastalık bulaştırdığı için mutlaka bu haşereler ile mücadele edilmelidir.

9-) Hamam Böcekleri Yumurtalarını Nerelere Bırakırlar?

Hamam Böceği yumurtasını uygun bulduğu her yere bırakabilir. Özellikle yumurta bırakacağı yerler Nemli ortamlar, Parke altı, Duvar çatlakları ve Halı dilberidir.

10-) Hamam Böcekleri İnsanlara Nasıl Hastalık Bulaştırır?

Hamam böceği yediğimiz gıdalar üzerinde gezinerek dışkı ve salyalarını bırakır. Hamam Böceğinin bıraktığı bu atıklar insanlara tehlikeli hastalıklar bulaştırabilir. Özelliklede Gıda Zehirlenmesi bu haşereden kaynaklanır.

11-) Hamam Böceklerinin Renkleri Nelerdir?

Hamam böceği rengi türüne bağlı olarak değişir. En çok görülen hamam böceği renkleri kahverengi, kızıl ve siyah renkli hamam böcekleridir.

12-)Hamam Böceği İle Mücadele Nasıl Yapılmalıdır?

Hamam böceği ile mücadele çok zor bir iş olup uzmanlık gerektirir. Bireysel yapılan mücadelelerde sonuç alınmaz. Biz MERSİN İlaçlama olarak sizlere hamam böceği ilaçlamada garantili ve ekonomik hizmet sunuyoruz. Bizi arayın hamam böceklerinden kurtulun

Etiketler:Hamam böceği MERSİN, Hamam böcekleri MERSİN, Hamamböceği MERSİNHamam böceği ilacı MERSİN, Hamam böceği üremesi MERSİN, Hamam böceğinin zararları MERSİN,Hamam böceklerinden kurtulmak MERSİN , evde Hamam böceği var MERSİN, Hamam böceği mücadelesiHamam Böceği İlaçlamaHamam böceği ilaçlamasıHamam böceği ilaçlama firmalarıHamam böceği ilaçlama şirketleriHamam böceği ilaçlama servisleriHamam böceği ilaçlama İstanbulHamam böceği hakkında bilgiHamam böceği nasıl yok edilirHamam böceği yumurtasıHamam böceği ile mücadeleEkonomik fiyatlara hamam böceği ilaçlamaucuz Hamam böceği ilaçlama

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

HEMEN ARA