belgeli böcek ilaçlama şirketleri

belgeli böcek ilaçlama şirketleri

Toz Piresi

belgeli böcek ilaçlama şirketleri

belgeli böcek ilaçlama şirketleri

belgeli böcek ilaçlama şirketleri

Mite adı da verilen bu canlılar çıplak gözle görülmeyen, ancak mikroskop altında görülebilen, 0.1 – 0.5 mm çapında küçük böceklerdir. Tespit edilebilmiş yaklaşık 150 çeşidi vardır.İdeal yaşam koşulları 20-30°C sıcaklık, %60-75 arası nemdir. İnsanlardan dökülen deri hücreleri, saç, kıl, kepekten ve diğer organik maddelerle beslenmektedirler.Son derece temiz ve hijyenik tutulan evlerde bile ev tozu akarları bulunmaktadır.Yoğun olarak üredikleri yerler ideal nem ve besin koşulları nedeniyle yatak , yastık, yorganlardır. Ayrıca halı dipleri ve kumaş kaplı mobilyalarda da sıklıkla görülürler. Bir gram ev tozu içinde ortalama 100-500 adeti canlı olmak üzere, yaklaşık olarak 19.000 civarı akar bulunmaktadır.

Toz Piresi Zararları

belgeli böcek ilaçlama şirketleri

Akarlar astım ataklarına ve alerjik reaksiyonlara yol açmaktadırlar.Her yıl dünyada 180 bin kişinin astımdan öldüğü düşünülürse insanlara verdikleri zararın çok büyük olduğu görülmektedir.
Akarların en önemli alerjen kaynağı dışkılarıdır. Bu böcek günde ortalama 20 kez dışkılar ve 100 böcek haftada 2 mikro gram alerjen üretir. 1 gram ev tozunda 2 mikrogramın üzerinde akar alerjeni bulunması alerji gelişimi için risk faktörü ve 10 mikrogramın üzerinde bulunması ise, astım atağı için risk faktörü olarak kabul edilmektedir.
Akarlar deriden dökülen ölü hücrelerle beslenirler. Akarların buralara bıraktıkları dışkıları zamanla kuruyarak ince toz haline gelir ve bu ince toz solunum yoluyla alınınca allerjik bünyeli kişilerde şikayetlere neden olur.
Ayrıca akarların vücutları da alerjik özelliktedir. Akarların nemin % 50 nin altında olduğu yerlerde ve 60 derece ısının üzerinde yaşama şansları çok azdır. Tabi ki ev içinde ve kapalı ortamda geçirilen birim zamanın arttığı kış mevsimlerinde daha çok allerjik hastalık bulgusuna yol açarlar.

Toz Piresi İle Mücadele

   İlaçlama servisimiz akar için özel formüle edilmiş böcek ilacını buharlama yöntemiyle alana uygular. Uygulama bittikten sonra alanın 4 saat kapalı kalması ve 2 saat havalandırılması gerekmektedir
Ev tozu akarlarını öldürmek için piyasada birtakım spreyler bulunmaktadır. Ancak, uygulamada bunlar çok etkisizdir. Özellikle bu spreyler halı dışındaki döşemelere yalnızca birkaç milimetre nüfuz edebildiği için çözüm alınamaz. Dahası, spreyden yayılan maddeler göz, deri ve akciğerleri tahriş edebilir.Yine korsan ilaçlama firmaları tarafından uygulanan çin orijinli yetersiz ilaçlamalar da bu canlılar üzerinde etkili olmamaktadır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Call Now ButtonHEMEN ARA